הרב יאשיהו פינטו: "העולם יצטרך לחיות עם הצרה"

ראש אבות בתי הדין במרוקו ממשיך להעביר את שיעוריו: ''צריך הרבה תפילות והרבה אמונה וביטחון בקדוש ברוך הוא והרבה טהרת הנפש''

בן שאול , ו' בתמוז תש"פ

הרב יאשיהו פינטו: "העולם יצטרך לחיות עם הצרה"-ערוץ 7
הרב יאשיהו פינטו
צילום: דוברות

מרוקו מנסה להתרגל ל''שגרת קורונה'': ראש אבות בתי הדין במדינה הרב יאשיהו פינטו הגיע ביום חמישי לישיבת 'שובה ישראל' בקזבלנקה, שם מסר שיעור למעלה משעתיים, בהשתתפות תלמידי הישיבה.

השיעור הועבר בשידור וידאו חי למאות אלפי בני אדם ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט.

בחודשים האחרונים, מאז התפרצות המגיפה במרוקו, שהה הרב פינטו במעונו בעיר מרקש, ומשם מסר כמידי ערב בשעה 21:30 את שיעור ה'שאלות ותשובות' שגרפו מיליוני צפיות ברשתות החברתיות.

בשיעור בסוף השבוע התייחס הרב פינטו למגיפת הקורונה ולגל השני שפוקד בימים אלו את העולם כולו: "צריך לאסוף כוחות לזמן חדש, למציאות חדשה ולהתמודדות חדשה שכל העולם עומד לפתחה", אמר ראש אבות בתי הדין.

"זה לא שהייתה איזו תקופה שהייתה צרה ובעיה והיה פתרון שפתר את הבעיה, זו בעיה שעדיין קיימת ועדיין נמצאת, ואנחנו מרגישים שהעולם יצטרך ללמוד לחיות עם הצרה המסוכנת הזאת בשנה הקרובה או מעבר לכך, לכן צריך הרבה תפילות והרבה אמונה וביטחון בקדוש ברוך הוא והרבה טהרת הנפש, אדם עם טהרת הנפש גדולה - הדברים הרעים מתרחקים ממנו", הוסיף.

הרב פינטו התייחס למהפכת הכשרות היהודית במרוקו ושיבח את המלך ואת עזרתו למען הקהילה היהודית במרוקו: "אנחנו רוצים לשבח את ירום הודו המלך, שכל דבר שקשור ליהודים הוא מוסר נפש, בצורה נוחה וברווח ובצורה הטובה ביותר, הקב"ה ישפיע שפע גדול עליו".

קודם לכן, למרות ההגבלות בעקבות התפרצות הנגיף,הרב פינטו הגיע להשגיח באופן אישי על השחיטה של תלמידי 'שובה ישראל' בקזבלנקה, וזאת כדי לאפשר ליהודים במרוקו לאכול בשר כשר למהדרין.

בנוסף, הרב פינטו מחזק בימים אלו בייחודיות את הקריאה בספר דברים וכפי שהונהג על ידי בתי המדרש של 'שובה ישראל' בארץ ובעולם, לדברי האדמו"ר, "בכוח הקריאה של ספר דברים בשבת - להביא את הגאולה השלימה".