עיתון אל-אחבאר:
התקדמות במגעים לעסקת חילופי שבויים

לפי הדיווח, ישראל הסכימה שבשלב הראשון תשחרר אסירים הומניטריים כגון זקנים, נשים וקטינים וכן תשיב גופות מחבלים.

ערוץ 7 , ז' בתמוז תש"פ

הדר גולדין
הדר גולדין
צילום: באדיבות המשפחה

עיתון אל-אחבאר הלבנוני מדווח הבוקר (שני) על התקדמות במגעים לעסקת חילופי שבויים בין ישראל לחמאס.

לפי הדיווח, שהובא בחדשות כאן, ישראל הסכימה שבשלב הראשון תשחרר אסירים הומניטריים כגון זקנים, נשים וקטינים וכן תשיב גופות מחבלים.

יחד עם זאת, בידיעה נכתב שנציגי חמאס במשא ומתן מתקשים לקבוע אם מדובר בהתקדמות אמיתית.

נציין כי מעת לעת מתפרסמים בעולם הערבי דיווחים אודות עסקת חילופים ההולכת ונרקמת, שמטרתם הפעלת לחצים על הצד הישראלי או על הצד הפלסטיני, ומקורם איננו במידע של ממש על משא ומתן.

שר הביטחון בני גנץ נפגש אתמול עם לאה ושמחה גולדין, הוריו של סגן הדר גולדין הי"ד המוחזק בידי חמאס, ועם צור גולדין, אחיו התאום של הדר.

משפחת גולדין נמסר לאחר הפגישה: "הוזמנו על ידי רמטכ"ל 'צוק איתן' ושר הביטחון הנוכחי, רא"ל (מיל') בני גנץ, לפגישה והתייצבנו למרות תחושה כבדה שהיא מיותרת. אנו מצפים מגנץ, כרמטכ"ל 'צוק איתן' ששלח את הדר להילחם, שידאג להחזירו הביתה עכשיו. למרות שב- 6 השנים שעברו מאז שהדר נחטף למנהרה ונותר בידי חמאס, הוא כלל לא פעל בנושא".

במהלך הפגישה מתחו בני משפחת גולדין ביקורת חריפה, "הבנו שהתנהגותנו הממלכתית ושיתוף הפעולה שלנו עם המערכת לאורך 6 השנים האחרונות התפרשו אצל הנהגת המדינה כאישור שלא לפעול להשבת החיילים משדה הקרב".

"לכן אנו מדגישים, כי במידה ולא נראה פעולות ממשיות להשבת הדר, נשנה את דרכנו הממלכתית ונפעל בדרכים אחרות כדי שתמלא את חובתך כרמטכ"ל מלחמת צוק איתן כלפינו".