ראש אכ"א: גם אחים שכולים יוכלו לקבל מידע

אלוף מוטי אלמוז שינה את ההנחיה וקבע כי יתומי צה"ל אחים שכולים יוכלו לקבל מידע על האח שנפל, גם בלי לקבל לכך אישור מאלמנת הנופל.

ערוץ 7 , ז' בתמוז תש"פ

ראש אכ"א: גם אחים שכולים יוכלו לקבל מידע-ערוץ 7
האלוף מוטי אלמוז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש אגף כח אדם (אכ"א) בצה"ל, האלוף מוטי אלמוז, הורה למסור לאחים שכולים וליתומי צה"ל מידע על נפילת האח או האב גם ללא קבלת ייפוי כוח מהאלמנה, כפי שהיה נהוג עד היום.

ברשת ב' דווח הבוקר (שני) על שינוי ההנחיה, זאת בעקבות הפרסום אתמול על קיומה של ההנחיה אשר גרמה לכך שבמשך שנים רבות אחים שכולים לא קיבלו מידע על נסיבות נפילת האח משום שלא קיבלו אישור מאלמנתו.

ההנחיה הביאה גם לכך שיתומי צה"ל בוגרים שאביהם נפל כשהיו ילדים חייבים את אישור האם האלמנה כדי לקבל מידע על נסיבות נפילת האב.

רות משאט, ממנהלי קהילה של יתומי צה"ל, אמרה כי "לעיתים האמא מסרבת, לעיתים אנחנו לא רוצים להעמיס עליה וכך נוצר עיוות שנמשך שנים שאינו מאפשר לנו לדעת פרטים על נפילת האח או האב . זה מעוות ואכזרי ואיש לא טרח לתקן זאת".

דובר צה"ל מסר: "בעקבות פניית הכתבת ולאחר בדיקה של הנושא הנחה ראש אכ"א על עדכון המדיניות. לאחר בחינת כלל ההיבטים ומתוך הבנת הרגישות והחשיבות עבור בני המשפחה, הוחלט כי צה"ל ימסור מידע לבני משפחה מדרגה ראשונה שפונים לקבלו, מלבד חומרים הפוגעים בצנעת הפרט".