ח"כ מיקי חיימוביץ': הזכות להפגין - אבן יסוד בדמוקרטיה

"הגיע הזמן לברר ולשפוך אור על השתלשלות האירועים והשאלות הקשות העולות מהמעצר המיותר של המפגינים ביום שישי", אמרה יו"ר ועדת הפנים

ערוץ 7 , ז' בתמוז תש"פ

יו"ר ועדת הפנים ח"כ מיקי חיימוביץ' כינסה הבוקר (שני) דיון דחוף בועדה בעקבות אירוע מעצר המפגינים ובהם תא"ל (מיל') אמיר השכל בסוף השבוע האחרון.

בפתח הדיון אמרה חיימוביץ', "כינסתי את הדיון הדחוף הבוקר כדי להבהיר - במדינה דמוקרטית אזרחים לא יחששו לקיים הפגנות לפי חוק. הזכות להפגין ולהביע מחאה היא אבן יסוד בדמוקרטיה ויש להגן עליה מכל משמר".

"אני רוצה להגיד מכאן מהכנסת, מהבית הזה, למפגינים מכל הקשת הפוליטית, מכל מגזר, מגדר, דת, מין, ולאום שעושים זאת באופן חוקי ולא אלים- יש לכם גיבוי מהבית הזה. יש להילחם על זכות הציבור להפגין ללא חשש ממעצרים מיותרים", הצהירה היו"ר.

בהמשך הפנתה חיימוביץ' מספר מילים לשוטרים, "אין לי ספק שאתם נמצאים במצבים לא פשוטים, במשימות אין ספור ולכן גם עבורכם חשובים הנהלים וההבנות על מנת שתוכלו לתפקד ולעשות את עבודתכם".

"הגיע הזמן לברר ולשפוך אור על השתלשלות האירועים והשאלות הקשות העולות מהמעצר המיותר של המפגינים ביום שישי האחרון וממקרים נוספים שהתרחשו בתקופה האחרונה", חתמה.