מועצת השומרון בקמפיין חדש: "רוצים ריבונות, לא ישראבלוף"

מועצת השומרון יוצאת היום בקמפיין חדש, יוסי דגן: "כן לריבונות מלאה על כל היישובים, לא לריבונות ישראבלוף"

ערוץ 7 , ז' בתמוז תש"פ

במועצה האזורית שומרון מגבירים בימים אלו את הלחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי שזה יעמוד בהבטחותיו בסוגיית הריבונות.

זאת, רגע לפני תום הדד ליין, הראשון ליולי, המועד שבו הכריז ראש הממשלה ערב הבחירות כי יחיל את החוק הישראלי על מרחבי ההתיישבות כולה ביהודה שומרון, ובקעת הירדן.

בקמפיין עצמו מזכירים בשומרון לנתניהו את ההבטחות שלו כפי שאמר לפני מספר חודשים: נחיל את הריבונות היהודית על כל היישובים", ומדגישים "רוצים ריבונות - לא ישראבלוף. ראש הממשלה נתניהו, החל ריבונות מלאה עכשיו"

במקביל לקמפיין מפרסמת המועצה האזורית שומרון סרטון מיוחד שבו נראה ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין מבקר את אנשי אמונים במחנה קדום כי הוא מבטיח שיקומו עוד "הרבה אלוני מורה".

בשומרון אומרים לנתניהו להיות בגין: "ממשלה לאומית מקימה הרבה אלוני מורה, ולא הופכת אותם למובלעות. ממשלה לאומית מחילה ריבונות על כל מרחבי ההתיישבות, ביבי תהיה בגין. מחילים ריבונות מלאה עכשיו"

המועצה האזורית שומרון פועלת כבר למעלה מחודש גם בישראל וגם בקרב מקבלי ההחלטות בארצות הברית כדי שראש הממשלה נתניהו יקיים את הבטחותיו ויחיל ריבונות מלאה על כל היישובים.

לדברי ראש המועצה יוסי דגן, "יש לנו כאן הזדמנות שלא תחזור לצד סכנות אמיתיות. ראש הממשלה נבחר שלוש פעמים בשנה הקודמת על בסיס מצע של ריבונות על כלל הישובים ביהודה שומרון ובקעת הירדן, ועל זה הוא קיבל את האמון מהעם. את הריבונות לא מקבלים מאף אחד אלא אנחנו עושים כפי שעשו בגין אשכול ובן גוריון שהחלו את הריבונות בכל הפעמים הקודמות".

יחד עם זאת אומר דגן, "גם מי שאומר שצריך להתחשב בלחצים מארצות הברית, אז היום יושב בבית הלבן, נשיא ידידותי והבייס שלו, הציבור האוונגליסטי רוצה בריבונות אפילו יותר משרים בממשלת ישראל. אם לא נחיל עכשיו ריבונות מלאה - על כל היישובים, המרחבים ואתרי התנ"ך, אנו עלולים לאבד את הצ'אנס הזה"

"הציבור בישראל אומר לנתניהו: כולנו מאחוריך, תעמוד בהבטחותיך ערב הבחירות, כאן בשומרון אתה הבטחת להחיל ריבונות על כל היישובים ביהודה שומרון ובקעת הירדן. ממשלה לאומית מחילה ריבונות ללא הקפאת בניה, ללא השארת יישובים מבודדים מאחור, ובטח ללא תנאי של הקמת מדינת טרור בלב הארץ", הוסיף.

הקמפיין החדש של מועצת השומרון
צילום: דוברות השומרון