עודד רביבי מאשים: יכולנו להשיג ריבונות על 34% מהשטח

ראש מועצת אפרת מאשים את חבריו להנהגת יש"ע בטרפוד החלת הריבונות על בקעת הירדן, "הקמפיין מסכן את עתיד ההתיישבות".

ערוץ 7 , ז' בתמוז תש"פ

עודד רביבי מאשים: יכולנו להשיג ריבונות על 34% מהשטח-ערוץ 7
עודד רביבי
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי, תקף היום (שני) את חבריו להנהגת יש"ע והטיל עליהם את האחריות לצמצום החלת הריבונות הצפויה.

"הקמפיין של כביכול מועצת יש"ע אינו מייצג, מרחיק את האפשרות להחלת החוק הישראלי ביהודה ושומרון ומסכן את עתיד ההתיישבות", טען רביבי.

לדבריו, "ערב הראשון ביולי ראוי לעצור לקחת אוויר ולדבר על העובדות. ראשית 'מועצת יש"ע' לא קיבלה החלטה על קמפיין נגד תוכנית טראמפ אלא קבוצה קטנה מתוכה".

"נוסף על כך אנחנו חייבים לשאול את עצמנו היכן עמדנו טרם הקמפיין והיכן היום. לפני חודש השיח היה על החלת החוק בכל היישובים כולם, קרוב ל34% משטחי יו"ש. עתה עם התגברות הקמפיין מדברים על הרבה פחות ואולי אפילו ללא בקעת הירדן. האם הקמפיין השיג את היעדים?", תהה.

"חייבים להסתכל גם בצורה מפוכחת על מסע בן למעלה מ-50 שנה שעברה ההתיישבות, מלא לגיטימית, ממי שסבלה מאוסלו, קמפ דיויד, הקפאה התנתקות ואיומי התכנסות למעמד בו נשיא ארה"ב מכיר בה ובקשר שבין העם היהודי לרגבי האדמה. יתרה מכך הוא מבקש לאפשר לישראל לאמץ אותה ומבטיח מטרייה בינלאומית.. צריך היה לשפשף את העיניים כדי להאמין. שכחנו איך קלינטון ואובמה ראו את 'המתנחלים'? עתה מכשבא הממשל וביקש לא לעקור, אלא לטעת שורשים הוא נתקל במי שקבעו כי איננו ידיד ואיננו אוהב ישראל וביטויים אחרים", הפנה רביבי את האצבע המאשימה ליו"ר המועצה, דוד אלחייני.

"לא פחות חשוב מכך, בממשלת ישראל הנוכחית חברים מפלגת העבודה וכחול לבן והליכוד וחרדים, הם כולם היו מוכנים גם אם לא בלב שלם לאמץ את התוכנית. שינוי כזה בקונצנזוס בעם היה חלום של מי שהקימו את גוש אמונים. היו שאמרו שחשובה ארץ ישראל אבל לא פחות חשוב העם, אחרים ביקשו 'להתנחל בלבבות'. בכאב גדול נדמה לי ששכחנו את העקרונו", הוסיף רביבי.

לסיכום טען, "לו היינו פועלים נכון, בקצת יותר צניעות ותבונה אני מאמין שיכולנו להשיג לכל הפחות את החלת החוק על כ-34%. עתה משנעשו טעויות הצטמצם מרחב התמרון כדאי לנו בהתיישבות לפעול אחרת ביתר תבונה והבנת המציאות ולפעול לקבל את מה שניתן, להחיל את החוק היכן שאפשר ולזכור ש'גאולתן של ישראל קמעא קמעא'. אותי למדו שעם ישראל לא מפחד מדרך ארוכה... מקווה שלא מפחדים אחרים".