הענקת פרס ברקאי התש"פ בשידור מיוחד בערוץ 7

לאחר מאות פניות והמלצות שהגיעו לארגון רבני ברקאי, מתקיים הערב (שני) טקס הענקת 'פרס ברקאי' היוקרתי לשנת תש"פ. השנה, מתמקד הפרס ביוזמות ופעילויות למען הקהילה בזמן תקופת משבר הקורונה.

בשל הגבלות משרד הבריאות, האירוע שתכננו לערוך בארגון ברקאי בוטל, ובמקום זה הערב משודר הטקס בשידור מיוחד בשעה 20:30 באתר ערוץ 7 במסגרתו ישודרו שמות הזוכים בפרס ברקאי. כמו כן, הארוע יכלול גם את טקס סיום מחזור ד' של תוכנית הכשרת הרבנים שמוביל הארגון.

רבני ברקאי עוברים הכשרה של למעלה מ-600 שעות המתפרשות על פני שנתיים של לימוד, וכוללות שיעורים בנושאים הלכתיים וגם בתחומים חברתיים וקהילתיים. כל זאת על מנת שהרבנים שמשתתפים בתוכנית יוכלו להיות רבנים תומכים וקשובים יותר לצרכי הקהילה שלהם. כמו כן, מעבירים בארגון סמינריונים ומיני קורסים גם לנשות הרבנים ששותפות בעשייה באופן מלא.

ארגון ברקאי נוסד לפני למעלה משמונה שנים והוא מונה 75 קהילות הפרושות בכל רחבי הארץ, לצד מאות קהילות יהודיות בעולם כולו. בארגון מאמינים כי ניתן לבנות את הקהילות בישראל בצורה שונה על מנת שהיא תצמח ותהפוך למוקד של חוסן, תמיכה והתחדשות.

ראש ארגון ברקאי הרב דוד פיין: "אנחנו צריכים רבנים, גבאים ואנשים נוספים שיהפכו את בתי הכנסת למקומות טובים יותר. זאת המטרה שלנו בארגון ברקאי להפוך את הקהילות למקומות יותר אכפתיים, יותר תומכים ויותר טובים".

עמיתו, הרב שלמה סובול מוסיף: "אומנם רצינו להעניק את הפרס בטקס גדול כמידי פעם, אך אנו שמחים שלא ויתרנו ומצאנו חלופה אחרת ראויה על מנת שנוכל לקיים בכל זאת את האירוע ולכבד בכך את הזוכים בפרס וכן את הרבנים שסיימו את תוכנית ההכשרה שלנו".