מסעדות
מסעדות אריה ועומרי יועצים

מחושבים היום יותר מתמיד:

המחצית הראשונה של שנת 2020 הייתה קשה ביותר עבור מסעדות בכל רחבי העולם, כאשר מגפת הקורונה הביאה למשבר עמוק בעולם המסעדנות כולו.

זו סיבה נוספת לחשיבותו העצומה של ייעוץ מקצועי וליווי צמוד בעת הקמת מסעדה חדשה, כמו גם עבור מסעדות פועלות אשר מתקשות להתמודד עם המצב הנוכחי. להלן חמש נקודות מרכזיות שחשוב להכיר ולהיות מודעים אליהן בכל הנוגע לייעוץ מקצועי למסעדות ובתי קפה:

1. מסעדה מלאה אינה בהכרח מסעדה מצליחה – נקודה ראשונה שחשוב להיות מודעים אליה היא כי לא בהכרח ניתן להעיד על הצלחתה של מסעדה מסוימת על פי כמות הלקוחות היושבים בה מדי יום, וגם לא על פי הלחתה הקולינארית והביקורות החיוביות שהיא אולי מקבלת. הצלחה עסקית נובעת מניהול נכון ומחושב, ופעמים רבות בעלי מסעדות מתמחים אולי בקולינריה ובאירוח, אך לא בהכרח בניהול עסקים.

לכן, גם אם מסעדה מסוימת נראית במצליחה ביותר ומלאה תמיד בלקוחות, זה לא תמיד אומר שהיא מצליחה מבחינה עסקית. אז כמובן נכנס הערך המוסף של ייעוץ למסעדות בהובלת יועץ עסקי המתמחה במסעדות ובתי קפה, אשר יסייע לבעל העסק לתרגם את הצלחת המסעדה שלו גם להצלחה עסקית.

2. חשיבות עצומה לתכנון מקצועי של מטבח המסעדה – בעלי מסעדות צעירים ובלתי מנוסים רבים נוטים להערכת חסר בכל הנוגע לחשיבותו של תכנון מקצועי ומדוקדק של מטבח המסעדה בפועל, מדובר באחת הפעולות החשובות ביותר לביצוע לפני שמתחילים להקים את המסעדה בפועל.

תכנון מטבחים למסעדות בליווי איש מקצוע בתחום יאפשר למסעדה למצות את מלוא הפוטנציאל שלה ולצמוח עוד ועוד, כאשר מטבח אשר אינו בנוי בצורה מתאימה יקשה על בעל המסעדה באינספור דרכים ואף עלול להציב מגבלה טכנית משמעותית לקיבולת הסועדים המקסימאלית.

3. פיתוח קונספט – על מנת להבטיח למסעדה החדשה שלנו את סיכויי ההישרדות וההצלחה הגבוהים ביותר, עלינו לגבש קונספט למקום, להתמקד בו ולפתח אותו בהדרגה. למעשה, תמיד מומלץ להקים מקום אירוח, דוגמת בית קפה או מסעדה על בסיס קונספט זה או אחר, במיוחד כאשר מדובר במסעדה הממוקמת בעיר גדולה או במקום אחר בו היא מתמודדת עם תחרות רבה. המבחר הקיים כיום בשוק הופך מקומות חסרי קונספט ורעיון כללי דומיננטי לאפרוריים, וגורפם להם פעמים רבות להיכשל פשוט מפני שלא הצליחו לייצר סביבם מספיק "באז" ולמשוך מספיק תשומת לב.

4. תכנית עסקית מפורטת מבעוד מועד – אחד התהליכים החשובים ביותר שיועץ המתמחה במסעדות יכול לסייע בו הוא הכנה מוקדמת ככל האפשר (בעדיפות כשלב ראשון, הרבה לפני שמקימים את המסעדה בפועל) של תכנית עסקית. כמו כל עסק אחר, גם מסעדה צריכה להיות מתוכננת, מוקמת ומתופעלת על סמך תכנית עסקית מפורטת ומקצועית ככל הניתן, כזו שאר תיקח בחשבון את כל מה שאפשר ותתווה דרך מושכלת ויסודית להקמת המסעדה ולניהולה השוטף לאורך זמן.

5. בניית אסטרטגיה לשנים הקרובות – נקודת הזמן הנוכחית מציבה כאמור אתגרים משמעותיים וחסרי תקדים בהיקפם לבעלי מסעדות, בתי קפה ומקומות אירוח בכל רחבי העולם. על מנת לצלוח את החודשים הבאים שעד לחזרת החיים לשגרתם המלאה בהצלחה, כדאי מאוד לתכנן וליישם אסטרטגיה עסקית מפורטת וארוכת טווח. יועצים עסקיים המתמחים במסעדות יודעים בדיוק כיצד לבנות אסטרטגיה שכזו ולהתאימה עבור מסעדה ספציפית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו