איבד את ההשגחה בגלל ה'אינדוקציה' והטבח הלא יהודי

הרבנות בירושלים הסירה היום (שני) את תעודת הכשרות מ"קפה קאלו" בירושלים, לאחר שהתגלה שעובד שאינו יהודי מבשל על כיריים מסוג אינדוקציה.

לטענת בעל המסעדה, הוא נמצא כל העת ליד עובד המטבח שאינו יהודי ומקפיד להדליק לו את האש בכל פעם, אך הדבר לא התקבל על ידי המשגיח שדרש לקבל חזרה את תעודת הכשרות.

"הבוקר נכנס המשגיח לבית הקפה", סיפר לערוץ 7 יעקב בן אלול המכונה "קאלו". "הוא ראה את האינדוקציה ואמר לי, 'אתה יודע שיש עם זה בעיה', אז אמרתי לו שאני מדליק ומכבה אז הוא אמר לי 'אחלה, הכל בסדר'".

"אחרי שעה הגיע המשגיח של המשגיח, והראיתי לו את הניירת וכל מה שהוא רוצה לראות מבחינת הכשרות ומבחינת הירקות. פתאום, כשהוא בא לצאת, הוא אמר לי 'זה אינדוקציה, הוא לא יכול לעבוד עם זה'. אמרתי לו מי זה הוא? אז הוא אומר לי 'הוא' ומצביע על הפועל שלי. אמרתי לו קודם כל קוראים לו מוסטפא, ודבר שני, אני נמצא פה כדי להדליק את זה אם זאת הבעיה. הוא אמר לי 'אם אתה משאיר את זה אני לוקח לך את התעודה' אז אמרתי לו אם אתה רוצה קח את התעודה. קיפלתי את התעודה, נתתי לו אותה ביד ובא לציון גואל. ככה נגמרו העניינים בינינו", סיכם בן אלול.

יו"ר סיעת "התעוררות" וחבר מועצת העיר ירושלים עופר ברקוביץ' הגיע למקום על מנת לחזק את קאלו. "הגעתי לכאן כי אני אוהב את קאלו וגם כי הוא מקפיד על הכשרות כאן מזה זמן רב", אמר ברקוביץ' לערוץ 7.

הוא הוסיף, "אני חושב שצריך להיות כמה שיותר רגישים, גם כשאנחנו רוצים לשמור על הכללים. באתי לראות איך אפשר לעזור ואולי למצוא דרך להחזיר את הכשרות, כי בסוף זאת המטרה, לקרב את עם ישראל ולחיות ביחד בשלום ושהעסק הזה יוכל לשרת את כלל הלקוחות. לא שמחתי לשמוע על האירוע היום".

מרבנות ירושלים נמסר בתגובה: "הוכנסו למטבח שני מכשירי אינדוקציה. במטבח כשר אין אפשרות למי שאינו יהודי לבשל על אינדוקציה, מפני שבכל פעם שמורידים את המחבת המכשיר כבה וההנחה מפעילה אותו מחדש".