הקלה משמעותית בתחבורה ביו"ש

שרת התחבורה החליטה להשיב את ההנחה לתשלום במזומן שניתנה לתושבי האזור, עד פרוץ משבר הקורונה.

ערוץ 7 , ז' בתמוז תש"פ

השרה מירי רגב
השרה מירי רגב
צילום: ששון תירם

שרת התחבורה, מירי רגב, הנחתה היום (שני) את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לאפשר תשלום במזומן בתחבורה הציבורית, שהופסק בפרוץ הקורונה.

התשלום יתאפשר לקשישים המוגדרים כאזרח וותיק, תושבי יהודה ושומרון ומלווים של נוסעים עיוורים.

בשבועות האחרונים אירעו מספר מקרים בהם נוסעים קשישים שאינם מתורגלים בשימוש ברב קו נקלעו לסיטואציות שבהם הם הורדו מהאוטובוס. השרה רגב התחייבה כי תקיים עבודת מטה בעניין וכעת לאחר בחינת החלופות, קיבלה החלטה לאפשר את התשלום במזומן באופן מידתי.

תושבי יהודה ושומרון נהנו באופן מסורתי מהנחה בקווים מסויימים במקרה של תשלום במזומן וכעת הקלה זו תאפשר להם להמשיך וליהנות מהנחות אלה. ההחלטה מתואמת גם עם נציגי נהגי האוטובוסים ומימושה יחל ב12.7, על מנת לאפשר לחברות התחבורה להיערך ליישומם באופן בטיחותי.

השרה רגב הביעה שביעות רצון מהמהלך. "אנחנו מחברים את ישראל גם בימי הקורונה ודואגים לתחבורה עם נשמה. הבטחתי לטפל במצוקת הקשישים שציפו לפתרונות שיאפשרו להם את המוביליות החברתית והנגישות התחבורתית באמצעות התחבורה הציבורית בכלל והאוטובוסים בפרט.

"הנחתי את אנשי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לעקוב מקרוב אחר יישום ההנחייה בשטח ולוודא כי אנו שומרים על בטיחות הנהגים והנוסעים כאחד, באופן ראוי ומידתי", דברי השרה.