הכל פתוח: פלייאוף הכדורסל טרם הוכרע

אחרי מחזור משחקים נוסף, עדיין לא הוכרעו זהות הקבוצות בפלייאוף ליגת העל בכדורסל כשלמעט מכבי אשדוד, כולן עוד יכולות להשתחל לשם

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בתמוז תש"פ

הכל פתוח: פלייאוף הכדורסל טרם הוכרע -ערוץ 7
שוכמן הערב בדרך לסל בבאר שבע
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

מכבי חיפה, גלבוע גליל, הפועל אילת, עירוני נס ציונה, הפועל תל אביב, עירוני נהריה והפועל באר שבע - 7 קבוצות נאבקות על 4 כרטיסים לשלב הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל וכולן יכולות לזכות בהם. קרבות הפלייאוף של ליגת ווינר סל מעולם לא היו כה צמודות.

הערב (שני) המשיכו הקבוצות להיאבק על הכרטיס לשלב הפלייאוף של ליגת ווינר סל, ומי שעשו צעד נוסף בדרך לשם היו מכבי חיפה, גלבוע גליל והפועל אילת שגברו על יריבותיהן. הפועל ת"א התקרבה לעשות זאת גם היא כשהצליחה לגבור על באר שבע בתום משחק צמוד ורגעי הכרעה דרמטיים.

ראשונה לנצח הערב ולא באופן מפתיע הייתה הפועל אילת. עם רצף של שישה ניצחונות על פני האחרונה בטבלה מכבי אשדוד בהפרש מצטבר של 97 נקודות וכשכל המשחקים האחרונים ביניהן הסתיימו בפער דו-ספרתי, השוותה אילת את רצף הניצחונות הכי ארוך שלה העונה שעומד על 3 כעת, עם 87:93. אשדוד שסופגת את הפסדה החמישי ברציפות ניסתה להילחם ולהיאבק, אך למרות רבע שלישי מטורף לא הצליחה להחזיק מעמד ומסיימת משחק נוסף מול אילת עם הפסד.

הבאה בתור שהתקרבה עוד קצת להבטחת מקום בפלייאוף היא מכבי חיפה. עם ריצת 4:28 הצליחה חיפה לחזור למסלול הניצחונות אחרי שני הפסדים רצופים בשבוע שעבר, כשגברה על נס ציונה, היריבה על הכרטיס לשלב הבא, בתוצאה 79:94.

אחרי שני הפסדים דרמטיים, נס ציונה עם הפסד שלישי ברציפות והפעם בהפרש גדול יותר. הכרטיס לשלב הבא בסימן שאלה גדול.

רגע אחרי שעמדה לראשונה מאז הסיבוב הראשון על רצף ניצחונות, הערב הפסידה בתום דרמה גדולה הפועל באר שבע בביתה להפועל ת"א בתוצאה 84:81 כשאיפשרו לאורחים מת"א למחוק פיגור בן 15 נקודות הפרש ולהפוך אותו לניצחון שמחזיר אותה לתמונת הפלייאוף.

גלבוע/גליל שחזרה לשמינייה המובילה עם ניצחון חוץ דרמטי בתום שתי הארכות במחזור שעבר על הפועל ת"א, הסתדרה למרות סגל חסר מול עירוני נהריה בדרך לניצחון בתוצאה 82:87 שמשפר את מקומה בטבלה ומקרב אותה עוד קצת אל עבר הפלייאוף - נהריה רושמת הפסד ראשון העונה לגלבוע, דווקא ברגע שיכול להכריע עבורה את העונה, רגע לפני משחקי הפלייאוף.

ובכל זאת, הכל עוד פתוח, הכל יכול לקרות. פלייאוף ליגת העל בכדורסל הרבה זמן לא היה צמוד ככה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il