האלופה כאן: מכבי ניצחה בקלאסיקו

האלופה מכבי ת"א גברה בפעם השניה העונה במשחק הקלאסיקו של הכדורסל הישראלי על השניה בטבלה ומחזיקת הגביע הפועל ירושלים, עם 80:86

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בתמוז תש"פ

פארגו ו-וילבקין הערב ראש בראש
פארגו ו-וילבקין הערב ראש בראש
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

עם קהל או בלי - קלאסיקו הכדורסל הישראלי מספק את הסחורה. שתיהן חזרו מפגרת הקורונה ברגל ימין עם ניצחונות משכנעים, שתיהן מציגות יכולות מעל כל הליגה ושתיהן קיבלו הערב (שני) יכולת אדירה של שחקני הגארד המובילים שלהן.

בעוד מכבי קיבלה עוד ערב של הצגה מסקוטי ווילבקין המוכר והטוב, הפועל ירושלים קיבלה במשחק הבכורה שלו במדים האדומים את ג'רמי פארגו, שחקנה לשעבר של מכבי, במלוא הדרתו ואיכותו.

אחרי שווילבקין פתח את המשחק בסערה עם רצף אסיסטים ושלשות, הגארד האמריקאי הוותיק שהגיע לירושלים כמחליפו של ג'ייקובן בראון שעזב את הבירה קצת לאחר שהחלו ההכנות לחידוש העונה, החזיר מהצד השני וסחף את ירושלים למהפך ויתרון גדול עד לירידה להפסקה.

פארגו אמנם קלע רק 6 נקודות אבל חילק 4 אסיסטים לחבריו החדשים ונראה כמו אחד שכבר שיחק לא מעט משחקים העונה במדי האדומים מהבירה.

מה שהיה הנשק של ירושלים במחצית הראשונה הייתה היכולת האדירה שלה בהגנה וההתקפות המתפרצות הקטלניות שלה שהטיסו אותה לפער דו-ספרתי, ולהפסקת המחצית ירדו ביתרון 9 נקודות - 47:38.

ברבע השלישי החלה מכבי לצמק את התוצאה בעיקר בזכות יכולת אדירה של ווילבקין ומי אם לא דני אבדיה. התעוררות בהגנת האורחים מירושלים יחד עם יכולות התקפיות טובות של פארגו ובר טימור, החזירו את היתרון לירושלמים עם 64:61, 10 דקות לסיום המשחק.

ברבע המכריע הלך המשחק ונהיה צמוד עוד יותר. ווילבקין המשיך ללהוט במכבי, בעוד בירושלים פארגו נכנס כדי לקחת את המשחק עליו, על אף בעיית עבירות. המילה האחרונה במשחק הייתה של המארחים התל אביבים שניצלו משחק רע של ג'יימס פלדין שהרבה להחטיא, בכדי להפוך את התוצאה ולהכריע את המשחק.

בסיום, 80:86 לאלופה מת"א שמנצחת את היריבה מהבירה בפעם ה-100 בכל הזמנים במסגרת העונה הרגילה, ופותחת פער אותו ירושלים כנראה שלא תצליח להדביק עד לסיום העונה הרגילה. השתיים יפגשו בגמר הפיינל-פור? פתאום משחק בלי קהל יכול להיות מהנה לא פחות. הכל תלוי במידת המחוייבות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il