כך נראית הסיכה החדשה שיקבלו לוחמי ההנדסה הקרבית

לוחמי ומפקדי חיל ההנדסה הקרבית מתחדשים בסיכה חדשה ונוצצת. הראשונים שיענדו אותה הם הצוערים המוהנדסים, שיקבלו את הסיכה מקהנ"ר.

בתיה ואן זיידן, אתר צה"ל , ח' בתמוז תש"פ

כך נראית הסיכה החדשה שיקבלו לוחמי ההנדסה הקרבית-ערוץ 7
הסיכה החדשה של הנדסה קרבית
צילום: דובר צה"ל

רגע לפני שיקבלו את דרגת הסג"ם, תוענק השבוע לצוערי קורס קציני ההנדסה הקרבית לראשונה סיכת הלוחם החדשה של החיל, בטקס בבית הספר להנדסה צבאית.

"הענקת הסיכה היא סמל להערכה הרבה אותה אנו רוכשים ללוחמים", מספר קצין הנדסה ראשי, תא"ל אילן סבג, "כבוד גדול עבורי להעניק לכם את סיכת לוחם מערך הפלסים ומערך הצמ"ה, וגאווה גדולה עבורכם, לוחמי ומפקדי החיל, לענוד אותה".

"הסיכה מציגה את המקצועיות ואת האחריות של המוהנדס: לפרוץ, להשמיד ולהפתיע", מדגיש תא"ל סבג, "היא מהווה תעודת זהות לחייל, שהופכת אותו לחלק מהציווי - 'ראשונים תמיד'".

צילום: דובר צה"ל

ההבדל הניכר הראשון הוא הגדלת הסיכה, שנועד להדגיש את הנחיצות של כל לוחם ולוחם בחיל. מרכיביה מכילים את החרב, כמו בכל סיכת לוחם, המסמלת את הלחימה. הפיצוץ האדום מסמל את תחום החבלה שהולך ומתעצם בהשמדת תשתיות על ותת קרקע.

הפומה שהייתה במרכז הסיכה, כעת הפכה לנמר, עבור הכלי שנכנס לשימוש בשנים האחרונות - "הנמרה". והרכיב האחרון, כנפיים הבנויות מגשרים שמסמלות את יכולת ההתגברות של הנדסה קרבית על מכשולים מכניים.

"הסיכה באה לבטא את החדש, אך לא לבטל את הבסיס", מדגיש סא"ל צחי הרואתי, רע"ן כשירויות בחיל ההנדסה. היא תיענד באותו המקום, על דש שמאל מעל הכפתור, כמיטב המסורת.

"הסיכה מביאה לידי ביטוי את ערכי היסוד שעליו מושתת החיל: האדם, כושר האלתור, הביטחון בכוחנו, בנשקינו ובאהבה למקצוע, לחברים וליחידה", מסכם קהנ"ר.