שייקספיר בפארק, מולייר בגן ועגנון בסמטאות

לאור החשש משהייה במקומות סגורים, החליט תיאטרון החאן להעביר את פעילות התיאטרון החוצה, לרחובות ירושלים.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

תהילה
תהילה
צילום: יעל אילן

לאור החשש משהייה במקומות סגורים, החליט תיאטרון החאן לצמוח מתוך המשבר שנוצר עקב מגפת הקורונה ולהעביר את פעילות התיאטרון החוצה, לרחובות ירושלים.

בחודשי יולי-אוגוסט תצא מרבית הפעילות של תיאטרון החאן לשלושה מרחבים פתוחים בירושלים: גיא בן הינום, אמפי גן הפעמון ושכונת משכנות שאננים. כחלק מכך, שחקני תיאטרון החאן יופיעו כדמויות תיאטרון צבעוניות ברחבי שכונות העיר ויובילו את הפעילות השיווקית של התיאטרון לאירועי הקיץ המיוחדים.

כמחווה מיוחדת לצוותים הרפואיים אשר עבדו ללא ליאות בתקופה האחרונה בבתי החולים בירושלים – גייס התיאטרון תרומות ייעודיות שיסבסדו כרטיסים לרופאים ואחיות ירושלמים אשר יוכלו ליהנות מהצגות החאן תחת כיפת השמיים בתשלום סמלי של 10 שקלים.

החל מהשבוע הבא-5 ביולי, מבחר קומדיות אהובות של החאן – "יתוש בראש", "הנשים העליזות מווינדזור", "תעלולי סקפן", "אוי אלוהים" ועוד יועלו על במה מיוחדת שתוקם בגיא בן הינום, על רקע חומות העיר העתיקה ובאמפי הקסום הממוקם בגן הפעמון, בסיוע הרשות לפיתוח ירושלים.

גולת הכותרת – ההצגה המצליחה של החאן "תהלה" תועלה מחדש בדמות חווית תיאטרון יוצאת דופן בסמטאות השכונה הירושלמית 'ימין משה', בליווי כוס יין ברחבת טחנת הרוח, מול השקיעה.

סיפורו הידוע של ש"י עגנון, יוצג כהצגה נעה עם הקהל בין סמטאות השכונה הציורית. ההצגה זכתה לעיבוד והתאמה למרחב הציבורי ע"י אריאל נ. וולף (הבימוי בהצגה המקורית ב-2012 היה של שיר גולדברג).