הרב מוטי אלון מתחייב: לא אכהן כרב עיר או רב שכונה עד לגיל הפרישה

הרב שהורשע בעבר במעשים מגונים בתלמיד האריך את התחייבותו לרבנות הראשית.

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

הרב מוטי אלון מתחייב: לא אכהן כרב עיר או רב שכונה עד לגיל הפרישה-ערוץ 7
הרב מוטי אלון
צילום: הלל מאיר/TPS

הרב מוטי אלון, שהורשע בעבר במעשים מגונים בתלמיד, הודיע לרבנות הראשית כי הוא מאריך עד לגיל הפרישה שלו, גיל 67, את ההתחייבות שנתן שלא לכהן כרב עיר או רב שכונה.

ההתפתחות הזו נובעת מלחץ של עתירה שהגישו ארגוני נשים לבג"ץ נגד החלטת ועדת המשמעת של הרבנות הראשית להסתפק בהתחייבות שנתן לה לפני יותר משנה, שלפיה אין בכוונתו לעשות שימוש בכשירות שלו לכהן כרב עיר או כרב שכונה עד תום עשר שנים מהרשעתו.

לכתב כאן חדשות אמוץ שפירא נודע כי בעקבות העתירה שהוגשה לבג"ץ בדרישה כי הרבנות תבטל בפועל לאלתר את תעודת הרב שלו החליט הרב אלון להאריך בשש שנים - מ 2023 ועד ל 2029 את ההתחייבות שלו.

לפני כמה ימים הגיש הרב אלון לרבנות הראשית את ההתחייבות הזו "מובהר בזאת כי בהמשך להתחייבות שכבר מסרתי בעבר לוועדת המשמעת שמטעם מועצת הרבנות הראשית לישראל, אני מתחייב שלא לעשות שימוש בתעודות הכשירות שניתנו לי מהרבנות לכהונת רב עיר ולכהונת רב שכונה, ולא לכהן כרב עיר או כרב שכונה או בתפקיד הטעון אחת מן הכשירויות כאמור עד להגעתי לגיל פרישה בשנת 2029. משכך ממילא אין עוד נפקות מעשית לתעודה זו. כאמור, התחייבותי האמורה תקפה ומחייבת עד לשנת 2029.

כפועל יוצא אני מתחייב שלא להשתמש בסמכותי כמורשה לעריכת חופה וקידושין בכל התקופה האמורה, ככל שזו נובעת מהסמכתי כבעל תעודת כושר לרב עיר".

בתגובה אומרת עו"ד ריקי שפירא כי ההתחייבויות של הרב אלון לא מספקות את ההגנה שהציבור זקוק לה, וכי מדובר באדם שהפר בעבר כל התחייבות ואי אפשר לסמוך על אף מילה שלו. היא אומרת כי הרבנות והפעם בגיבוי הפרקליטות מתחמקת מחובתה להתריע ולהבהיר לציבור שאדם שהורשע בפגיעות מיניות וחזר ושנה על מעשיו ולא הביע חרטה לא כשיר לשמש רב שכונה ורב עיר.