"נתנו לחתול לשמור על החלב"

ח"כ אשר הטיח ביקורת חריפה במקבלי ההחלטות בעקבות הטלת המגבלות על איזורים אדומים. "ראשי ערים רוצים להוציא חולים ואין למי לפנות"

תגיות: יעקב אשר
מיכל לוי , ח' בתמוז תש"פ

"נתנו לחתול לשמור על החלב"-ערוץ 7
יעקב אשר
צילום: חזקי ברוך

יו”ר ועדת החוקה של הכנסת, ח”כ יעקב אשר, הטיח היום (שלישי) ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה במאבק בנגיף הקורונה.

“פיקוד העורף לא נמצא בשטח של הערים האדומות, ראשי הרשויות רוצים להוציא חולים ומשפחותיהם ואין למי לפנות”, אמר ח”כ אשר. “הפכנו בוועדה למבוגר האחראי שצריך לקבל החלטות, הכל נופל בסוף עלינו”.

אשר, שהוועדה בראשה הוא עומד מכינה את חוק הקורונה להצבעה, המשיך: “שינינו בחוק את ברירת המחדל, אין דבר כזה הטלה מיידית של סגר עם כל המגבלות. הכנסנו סמכות של ועדת חוקה לפקח וגם לבטל את הסגר, וחייבנו היוועצות עם ראש עיר בכתב.

את האשמות החמורות אישש הבוקר ראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין שבראיון לרדיו 'קול חי' תקף את התנהלות הממשלה במשבר הקורונה.

"בממשלה אין עם מי לדבר. הרשויות באוזלת ידיים מוחלטת. אין עם מי לדבר על מלוניות, אין שר בריאות, אין ראש ממשלה, אין בשטח את פיקוד העורף כמו בגל הראשון, יש רק משטרה שנותנת קנסות על ימין ועל שמאל, העיקר שהחרדים אשמים" מאשים רובנשטיין ומוסיף, "רק תפילות יעזרו".

רובינשטיין הסביר את הסיבה לאי היכולת להוציא את החולים למלוניות. "אני לא יכול להוציא חולים למלוניות בגלל שנתנו לחתול לשמור על החלב, נתנו לקופות החולים את האחריות להוציא חולים, והם לא ששות לכך כי זה עולה להם כסף".

לדברי רובינשטיין, "שמעתי מאיש שקרוב לדרעי, בין כה וכה אין עם מי לדבר ברשויות הממשלתיות ולכן לא אקח דבר שאני אכשל בו".

רובינשטיין נשאל מדוע האכיפה המשטרתית שונה בביתר עילית, בכל פינת רחוב אורבים שוטרים שרק מחכים לתת דוחו"ת בניגוד לערים אחרות, "את השאלה הזאת צריך להעביר לנציגי החרדים בכנסת. עשו סגר בערים ובשכונות חרדיות בארץ. היו כמה שכונות אדומות בת"א ובבת-ים ולא עשו סגר. אני נוטה להאמין שזה קרה בגלל קרבת ראשי הערים לליכוד".