כדורגל
כדורגל צילום: istock

"החלטת המנהלת אינה סבירה, אינה הוגנת, אינה שיוויונית ושוברת את המוסכמות של הספורט והתחרות ההוגנת בפרט", כך תוקפת במכתב חריף במיוחד קבוצת הכדורגל הפועל עפולה את מנהלת הליגות בכדורגל.

הפועל עפולה המתמודדת בימים אלו נגד ירידת ליגה, מהליגה השניה אל ליגה א', הודיעה כי לא תופיע למשחקה הקרוב ביום חמישי נגד נוף הגליל, בשל אפליה וחוסר ספורטיביות מצידה של מנהלת הליגות בכדורגל האמונה על הליגות ועל עקרון הספורטיביות.

בעפולה טוענים כי מנהלת הליגות מפלה אותם לרעה על רקע סירובם לדחות את מחזורי המשחקים שנותרו לסיום עונת 2019/20 בליגה השניה, הליגה הלאומית, לאור העובדה כי המתחרה על המקום בליגה השניה, קבוצת בני לוד שהתה בבידוד בשל הימצאותם עם חולה קורונה כשנהג האוטובוס שלהם יצא חיובי בבדיקה לנגיף.

בעפולה טענו כי יש לדחות את מחזורי המשחקים שנותרו עד לסיום העונה בשל העובדה כי בני לוד לא תשחק את אותם המשחקים במועדם המקורי בשל כך שנכנסו לבידוד, דבר שיביא לפגיעה ברוח הספורטיביות כאשר בני לוד תוכל לדעת מראש אילו תוצאות היא תצטרך בכדי לשרוד בליגה השניה על חשבון עפולה.

בעפולה פנו לבית הדין העליון בבקשה להוציא צו מניעה לקיום המחזורים הקרובים ולאחר שאלה נדחו בבקשתם, שלחו לפני זמן קצר מכתב בו הם מודיעים כי לא יעלו לשחק ביום חמישי הקרוב: "אם נגזר עלינו לרדת ליגה על השולחן הירוק, אנו מעדיפים לרדת ליגה בדרך שלנו", כתבו במכתב ליו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון.

"אנו מציעים שתרדו מהעץ שעליתם עליו ותגיעו להחלטה שקולה, נבונה ונכונה יותר. בהחלטתכם יצרתם תקדים שלפי מיטב ידיעתנו לא קרה מעולם בכדורגל הישראלי והעולמי. האות קין של חוסר הספורטיביות תרבוץ לעד על כל מי ששותף להחלטה ההזויה הזאת כמי שחרצו לכאורה גורל מועדון על השולחן הירוק", נכתב במכתבם שנשלח גם לשר התרבות והספורט החדש ח"כ חילי טרופר וכן ליו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו