אסף זמיר בהפגנות
אסף זמיר בהפגנות צילום: ללא קרדיט

שר התיירות אסף זמיר השתתף היום (שלישי) בהפגנת נציגי ענף התיירות.

"ענף התיירות הוא הראשון שנפגע ויהיה האחרון שישוב לשגרה- ברגע אחד סגרו לעשרות אלפי אנשים את השמיים ואת האופק התעסוקתי", אמר זמיר.

"אני עובד על גיבוש פתרונות שיעזרו לאנשי הענף להחזיק את הראש מעל המים. עוד השבוע בהמשך לדיונים המקצועיים השוטפים, יתקיים דיון בצוות התעופה במל"ל, בהשתתפות נציגי משרד התיירות, התחבורה, הבריאות, האוצר, רשות שדות התעופה ומומחים נוספים כדי לזרז את פתיחת השמיים ולייצר מתווה להבאת קבוצות תיירים לארץ בהקדם האפשרי. דרשתי לקבל את המלצות הצוות המקצועי בתוך מספר ימים", אמר זמיר.

"בתיאום עם שרת התחבורה ושר הבריאות, החלטנו לקדם פגישה משותפת של ראשי המשרדים עם נציגי הענף כדי להגיע להבנות ולבחון דרכים להחזרת ענף התיירות לפעולה באופן בטוח מבוקר ואחראי".

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס אמר אתמול כי בחברה נערכים להפסיק את כלל פעילות החברה בעוד שבועיים, ובכלל זה גם את הטיסות לאילת.

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי הגיב ואמר כי "הפגיעה בעיר ובתושביה חצתה כל גבול הגיוני". לדבריו, "לא הגיוני ובלתי סביר בעליל שינתקו את העיר אילת ויפגעו בתושביה בכלל והחולים בפרט".

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שני) כי 714 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה החולפת. בכך עלה מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-24,688. נתון זה הוא הגבוה ביותר מאז 2 באפריל, אז אובחנו כ-719 בני אדם ביממה. אתמול התקבלו תוצאות עבור 18,624 בדיקות, כשאחוז החיוביים לנגיף הוא 3.8%.

מספר החולים הפעילים הוא 7,096. בבתי החולים מאושפזים 228 חולים, מתוכם 24 מונשמים ו-46 חולים קשה. ביממה החולפת מת אדם אחד מנגיף הקורונה בישראל, ומספר המתים עלה ל-320.

אתמול אובחנו 492 בני אדם בקורונה. מספר הבדיקות היה 10,387, מתוכן 3.7% חיוביות לנגיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו