ליצמן קובר את כסיף

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן החליט לשים קץ לתוכנית להקמת העיר החרדית כסיף על כביש 31 מצפון לכסייפה וכ־10 ק”מ מערבית לערד

תגיות: יעקב ליצמן
מיכל לוי , ח' בתמוז תש"פ

ליצמן קובר את כסיף-ערוץ 7
יעקב ליצמן
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

סוף לפתרון מצוקת הדיור החרדית בנגב? שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן החליט לשים קץ לתוכנית להקמת העיר החרדית כסיף על כביש 31 מצפון לכסייפה וכ־10 ק”מ מערבית לערד.

על פי הפרסום בעיתון 'כלכליסט', ליצמן אינו רואה בכסיף פתרון מתאים לצורכי הציבור החרדי משום שהיא רחוקה מדי מיישובים עירוניים אחרים.

בשבוע שעבר דווח כי השר יעקב ליצמן מצדד בהקמתה של עיר חדשה ממערב לקרית גת.

לשם כך שיגר ליצמן מכתב לשר האוצר, ישראל כץ, בו הוא מבקש להפחית את מס הרכישה המוטל על רוכשי דירה בפריפריה ומנגד לשמור על שיעור מס רכישה גבוה שיושת על משקיעים במרכז.

על פי הדיווח, למרות מחירי הדיור שעדיין יחסית גבוהים, ליצמן מבקש לעודד משקיעים בפריפריה גם אם הדבר יצור ביקושים, זאת, בניגוד לעמדת שר האוצר הקודם משה כחלון שביקש 'לחנוק' את המשקיעים.

ממשרד השיכון נמסר: "בהחלטת ממשלה 877 נכתב בפירוש 'להמשיך בהליכים להקמת יישוב חדש בנגב – כסיף'. בהתאם לכך משרד השיכון, עם כלל המשרדים, פועל להשלמת כל ההליכים שנדרש, ובין השאר קידם תוכנית בעוד משרד האוצר ערך חוות דעת. ההחלטה היא בהליכי ביצוע כנדרש. משרד ממשלתי אינו נדרש לאישור הממשלה טרם עבודת תכנון. עבודת תכנון מקיפה נעשית על ידי המשרד בכל שנה במסגרת תוכנית העבודה השנתית, ועל סמך הרשאת תכנון מרשות מקרקעי ישראל.

“אין כל מניעה, מבחינת מוסדות התכנון/מינהל התכנון, לקדם תכנון לכסיף על רקע שתי החלטות ממשלה ואישור המלצת המועצה הארצית לממשלה להקמת היישוב. כמובן שמתן תוקף לתוכניות מותנה בקבלת החלטת ממשלה שלישית וסופית בדבר הקמת העיר כסיף".