אביחי מנדלבליט:
מתנגד למימון הוצאות המשפט של נתניהו

בחוות הדעת שהגיש אביחי מנדלבליט לוועדת ההיתרים נימק את התנגדותו לבקשת ראש הממשלה לקבל תרומות בסך 10 מיליון שקלים לפחות.

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
צילום: משה ביטון

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט הגיש היום (שלישי) לוועדת ההיתרים את חוות דעתו בנוגע לבקשת נתניהו לקבל תרומה למימון משפטו על סך 10 מיליון שקלים, מחברו איש העסקים ספנסר פרטרידג'‎.

במסמך הסביר היועץ את התנגדותו לבקשת ראש הממשלה, וטען כי הקשר בין השניים אינו חברי בבסיסו וקבלת הסכום מהווה מתנה לעובד ציבור.

לפני כשנה החליטה הוועדה למתן היתרים לדחות את בקשת ראש הממשלה נתניהו לקבל מימון הוצאות משפטיות כתרומה מבן דודו נתן מיליקובסקי ומחברו הקרוב ספנסר פרטרידג'.

בעקבות כך, פנו פרקליטיו של נתניהו לוועדת ההיתרים לדון בבקשה מחדש, בנימוק שהגשת כתבי האישום נגדו מהוות שינוי בנסיבות, וביקשו לכנס את הוועדה לדיון נוסף בנושא.

מקורבי נתניהו מסרו בתגובה: ככל שנחשפים מעשיו הפסולים של היועמ״ש בקלטות שהוא מסתיר מהציבור, כך הוא מעצים את הרדיפה השערורייתית שלו נגד ראש הממשלה נתניהו והימין.

ניגוד העניינים של היועמש זועק לשמיים. ביד אחת הוא מגיש כתב אישום מופרך נגד ראש הממשלה וביד שנייה הוא עושה הכל כדי לחבל ביכולתו של ראש הממשלה להתגונן מפניו.

מנדלבליט מעמיד את ראש הממשלה לדין בהאשמות מופרכות ותפורות שעלו כ-250 מיליון שקלים למשלם המיסים, תוך שימוש באמצעים פליליים כגון סחיטה באיומים של עדים. מנגד מנדלבליט מנסה למנוע בכל דרך מראש הממשלה את זכות היסוד להגן על עצמו בסיוע פרטי שלא עולה למשלם המיסים פרוטה.

שוב מתגלה שיש חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לכל האחרים. כך נראה חקירה פוליטית שמסתיימת בכתב אישום פוליטי. שערוריה.