ערבי תקף את מנכ"ל עיריית לוד: "הניף עלי את הפטיש"

ערבי תקף את מנכ"ל עיריית לוד אהרון אטיאס וניפץ את שמשות רכבו. אטיאס הגיש תלונה במשטרה ושיחזר את רגעי האימה בשיחה עם ערוץ 7

תגיות: לוד ערבים
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

ערבי תקף את מנכ"ל עיריית לוד: "הניף עלי את הפטיש"-ערוץ 7
רכבו המנופץ של אהרון אטיאס
צילום: אהרון אטיאס

גבר ערבי תושב העיר לוד תקף היום (שלישי) את מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס וניפץ את שמשות הרכב שלו בעזרת פטיש כבד. אטיאס הגיש תלונה במשטרה.

המקרה החל כאשר אטיאס נסע ברכבו בלוד והבחין בערבי שמתקרב לרכב ומנפץ את שמשותיו אחת אחרי השניה.

"צילמתי את זה בוידאו והזמנתי משטרה", סיפר אטיאס בשיחה עם ערוץ 7. "הכוונתי את הניידת שהגיעה והלכתי איתם יחד לאדם שניפץ את השמשות".

מבירור ראשוני של המשטרה עלה כי יש לאותו אדם סכסוך עם בנו וכי הרכב אותו ניפץ היה רכבו של בנו. "ראיתי את הבן שלו עומד בצד עם מוט ברזל", הוא הוסיף. "הבנתי שיש התרחשות, אבל מכיוון שכבר הגיעה המשטרה עזבתי את המקום".

אטיאס המשיך בסדר היום שלו ונסע לסיור שגרתי באחד הפארקים. כשחזר לרכבו חיכה לו שם אותו ערבי מצויד במוט ברזל. "הוא התקרב אלי ושאל אותי 'מי אתה?'", סיפר. "אמרתי לו 'אני מנכ"ל עיריית לוד'.

"הוא שאל אותי אם אני התקשרתי למשטרה ואמרתי לו שכן, אז הוא שאל למה התקשרת למשטרה ואמרתי לו שזה התפקיד שלי, לשמור על הסדר בעיר לוד. ואז הוא אמר: 'זה התפקיד שלך? עכשיו אני אראה לך מה התפקיד שלי'".

צילום: אהרון אטיאס

בשלב זה הולך הערבי לרכבו ומניע אותו. "בינתיים נכנסתי לאוטו", סיפר אטיאס. "הוא חזר עם פטיש גדול, הלך לשמשה האחורית שלי וניפץ אותה. הוא הגיע לשמשה האחורית שמאלית וניפץ אותה עם הפטיש, הוא התקרב אליי והניף את הפטיש. הייתה איזו חצי שנייה שהסתכלתי עליו לפנים ובאותו רגע הוא עצר ולא המשיך לנפץ את השמשה ואת הפנים שלי. הוא הניף עלי את הפטיש אבל לא הוריד אותו עלי".

אטיאס הוסיף ותיאר: "הוא רץ לרכב שלו וברח. רדפתי אחריו תוך כדי שאני מתקשר למשטרה והוא הצליח לברוח. כשהוא ראה את המבט שלי לדעתי הוא הרגיש שזה יעלה לו מחיר יקר מידי לתקוף אותי".

לדבריו, "זאת לא תופעה רגילה בלוד, אבל אנחנו נמצאים בגל של אלימות, בעיקר של ירי, ואנחנו מתמודדים עם הגל הזה".

עם תום המרדף אחריו נסע אטיאס לתחנת המשטרה והגיש כנגד הערבי שתקף אותו תלונה. "אני מניח שהוא יעצר בשעות הקרובות", אמר.