רבנים: להגיע לעצרת במעלות חלחול

רבנים בציונות הדתית תומכים ב'גרעין התיישבות יהודה' אשר עתיד לעלות לקרקע. "מצטרפים לכיבוש הארץ''.

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

רבנים בציונות הדתית יצאו היום (שלישי) בקריאת תמיכה לקראת העצרת שמובילה תנועת נחלה הערב (שלישי) במעלות חלחול.

הרבנים קוראים לציבור הרחב להגיע לעצרת ולפעול לביטול תוכנית המאה.

הרב דב ליאור אמר: "שמחתי לשמוע על היוזמה להקמת גרעין שיישב את ארצנו הקדושה במעלות חלחול. אני קורא לכל מי שרק יכול להגיע ולהביע את תמיכתו לחלוצים האמיתיים שרצים ליישב את ארצנו. שהקב"ה ירחם על עמו ויספיקו את כל פטפוטי ההבל על מסירת חבלי ארץ לידי הגויים ובלבול הציבור שזה מה שיביא לידי שלום".

הרב דוד חי הכהן, ראש ישיבת נתיבות ישראל בבת ים ציין כי "כבר מאות שנים שעם ישראל נמצא במאבק על ארצו. לדברי הרב "בשנים האחרונות מנסים לשלול מאיתנו את ארץ ישראל, עושים כל מאמץ לחתוך מאיתנו עוד חתיכה ועוד חתיכה ולפגוע בקדושת הארץ. אם אנחנו לא נכיר בכך שהארץ היא שלנו על פי דבר ה' אלא רק חלק ממנה, אז גם החלק הזה לא יגיע".

"אשריהם אלו שתומכים בארץ ישראל, אתם אלו שעומדים כעת על עוד ישוב חדש, עוד קניה ועד רכישה של עוד אדמה בארץ ישראל, אתם תהיו בין אלה ששמותיהם ירשמו בהיסטוריה כמנחילי עם ישראל" הוסיף הרב הכהן.

ראש מכון המקדש הרב ישראל אריאל, הביע אף הוא תמיכה בעצרת ואמר: "אני קורא לציבור לבוא לעצרת במעלות חלחול וליישב ישוב חדש בארץ ישראל, אל מול התוכניות של טראמפ והמנהיגים פה בארץ לתת חלקים מארץ ישראל ולהקים את 'פלסטין'".

רב השומרון וראש ישיבת ההסדר באלון מורה, הרב אליקים לבנון, אמר כי "ארץ ישראל קוראת לנו. מזמן לא נדרשנו לשוב ליישב מחדש את אחיזתנו האמיצה בארץ ישראל. עשרות משפחות מעוניינות לבוא לגור על יד חלחול, מקום נועז מאוד להתיישבות וצריך הרבה עוז וגבורה להתיישב שם. אני קורא למשפחות נוספות להצטרף למשפחות אלו לכיבוש הארץ ולמניעת התוכניות הרעות האלו".

כאמור, בשעה 17:00 אחר הצהריים (שלישי) יקיימו תנועת נחלה ו'גרעין התיישבות ביהודה' עצרת במעלה חלחול שבדרום גוש עציון, סמוך לישוב כפר עציון שעלול להיות מובלעת בתוך המדינה הפלסטינית במידה תוכנית טראמפ תצא אל הפועל.

בתנועת נחלה אומרים: "תוכנית המאה פוגעת בזכותו של עם ישראל להיאחז בלב נחלת אבותיו. אנו קוראים לממשלת ישראל להוריד את תוכנית טראמפ-נתניהו מסדר היום ולהשליך אותה לפח האשפה של ההיסטוריה".