פאנלים סולאריים
פאנלים סולאריים istock

חברות וולטה סולאר (Volta Solar) ו-סינרג'י אנרגיה מתחדשת (S’ENERGY) הודיעו היום (שלישי) על הקמת גוף משותף ועצמאי להקמה וניהול נכסים סולאריים מניבים הן במגזר הביתי והן במסחרי.

הגוף המשותף יפעל לצד הפעילות השוטפת של החברות. היקף ההשקעה של הגוף המשותף מעורך בסכום שנע בין 120-150 מיליון ש"ח. בנוסף, סינרג'י תיכנס בהשקעה אסטרטגית בוולטה סולאר בעבור כ-22% מהחברה, שתמזג לתוכה את פעילות סינרג'י בשוק מכירת הגגות המסחריים-תעשייתים.

מדובר בשיתוף פעולה "ישרא-סולארי" ראשון מסוגו, שקורה כאשר רק לאחרונה הציג שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, את התכנית למעבר לייצור שליש מהחשמל באמצעות אנרגיה מתחדשת, ובעיקר תוך ניצול אנרגית השמש.

הגוף המשותף, שיוקם על ידי השתיים, ירכז לתוכו את פעילות הייזום של החברות להקמת נכסים סולאריים מניבים, הן במגזר הפרטי והן במסחרי ויאפשר לחברות להרחיב את הפעילות הקיימת של כל אחת מהן.

וולטה תמשיך להתמקד בייזום, במכירה, בהתקנה ובתחזוקה של מערכות סולאריות, גם ללקוחות וגם לשותפות וולטה-סינרג'י בשוק הבייתי והמסחרי-תעשייתי, וסינרג'י תמשיך להתמקד בתחום הייזום של מערכות סולאריות על מאגרי מים, קרקעות וגגות ענק.

ערן טל, מנכ"ל חברת וולטה סולאר: "הקמת גוף ההשקעות המשותף תאפשר לשתי החברות להנות כל אחת מיתרונותיה של השנייה. היכולות הפיננסיות המועצמות, מערך התפעול, המכירות והשירות החדשים יאפשרו לנו להרחיב את פעילות החברות במטרה לעמוד ביעדים החדשים שהציבה הממשלה ובכך להצעיד את משק החשמל הישראלי אל עבר עתיד ירוק יותר."

אביעד מור, מנכ"ל חברת סינרג'י: "ההשקעה שלנו בוולטה והקמת גוף ההשקעות המשותף, הנם מתוך ראייה אסטרטגית בחשיבות הנוכחות של וולטה באלפי מקומות צרכנות בפרויקטים סולאריים ובתחומים נוספים בעתיד. וולטה הנה חברה חדשנית, פורצת דרך ואנו צופים כי תמשיך להוביל את התחום בעתיד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו