ההתפקדות לליכוד למען ההתיישבות - בעיצומה - 1,000 מתפקדים חדשים בשבועיים

מטה ההתיישבות בליכוד הגיש הבוקר 1,000 טפסים חדשים וכעת מונה 8,000 מתפקדים. דגן: "מתפקדים ומביאים ריבונות אמיתית - ולא ישראבלוף"

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

ההתפקדות לליכוד למען ההתיישבות - בעיצומה - 1,000 מתפקדים חדשים בשבועיים-ערוץ 7
יוסי דגן, יוני הישראלי ויעקב וינברגר במצודת זאב
צילום: מטה ישראל שלי

גל התפקדות לליכוד בעקבות חשש המתיישבים ביו"ש ותומכי ההתיישבות מהחלת ריבונות על מספר קטן של ישובים, מהלך שכונה "ריבונות סמלית" או "ריבונות ישראבלוף".

החשש ממהלך שכזה וממפה שתהפוך למפת נסיגה והקמת מדינה פלסטינית - מניעות מתיישבים רבים ואוהבי ארץ ישראל מרחבי הארץ להתפקד למפלגת השלטון.

הבוקר, בעיצומו של מהלך ההתפקדות, התייצבו ראשי "הליכוד שלי - קבוצת ההתיישבות בליכוד", יוסי דגן, יוני הישראלי ויעקב וינברגר במצודת זאב, מטה הליכוד בתל אביב והגישו 1,000 טפסים חדשים של התפקדות לליכוד.

מדובר במתיישבי יהודה ושומרון ותומכיהם מרחבי הארץ שהתפקדו בתוך שבועיים. בכך גדל מספר המתפקדים של "הליכוד שלי - קבוצת ההתיישבות בליכוד" ליותר מ-8,000 איש, בשומרון ובכל רחבי הארץ.

ביהודה ושומרון כ-50,000 מצביעי ליכוד והמפלגה בראשות נתניהו משקיעה מאמצים רבים בבחירות המקדימות ובבחירות הארציות בגיוס תמיכה זו של המתיישבים - ולא פחות מזה של תומכי ההתיישבות, המהווים את עמוד השדרה של המחנה הלאומי.

אך כפי הנראה, בימים אלו של המאבק על הריבונות, מתחדדת בהתיישבות התובנה כי הפער הגדול בין כמות המצביעים לבין מיעוט המתפקדים שהם חברי ליכוד - פוגע בכוח של ההתיישבות, והדבר מניע גל מתיישבים להתפקד למפלגה.

התחושה, לדברי המתיישבים, היא שהצבעה בקלפי מעניקה את מלוא הקרדיט לממשלת הליכוד, אך התפקדות למפלגה גורמת לנבחרי הציבור למחויבות גבוהה לקבוצת המתיישבים הגדולה בליכוד, שמובילה את המאבק האידאולוגי למען ריבונות אמיתית - על כלל הישובים ונגד מדינה פלסטינית.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, ומייסד "הליכוד שלי - קבוצת ההתיישבות בליכוד", פנה אמש במכתב לפעילי ארץ ישראל ברחבי הארץ וכתב:

"אנו אומרים לנתניהו: כאן בשומרון בו אנו גרים, אתה ראש הממשלה הבטחת להחיל ריבונות - והדגשת: ריבונות על כל היישובים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

ממשלה לאומית מחילה ריבונות מלאה. ממשלה לאומית לא עושה הקפאת בניה ולא משאירה חשובים מבודדים מאחור.

ממשלה לאומית מחזקת את ההתיישבות ומחילה ריבונות על כולה, ריבונות אמיתית - לא ריבונות ישראבלוף".

אנו מכבדים מאד את ארה"ב, אנו מכבדים גם את מר בני גנץ. אך עם כל הכבוד, הליכוד בשלטון, ובגדול!
הליכוד נבחר על ידי הציבור הלאומי כדי לממש את תפיסת הימין והבטחת הבחירות המרכזית של נתניהו: ריבונות ישראלית על כל הישובים כבר מחר."

דגן סיכם את מכתבו: "התפקדו לליכוד עכשיו, אתם ומשפחתכם, כדי להצטרף יחד איתנו למאבק ולהכרעה, בעד הישובים ובעד ההתיישבות."

להתפקדות לחצו כאן