"לשנות את מדיניות ההתיישבות ביו"ש"

תנועת נחלה ו'גרעין התיישבות ביהודה' מקיימים עצרת בדרום גוש עציון לקראת הקמת ישוב חדש. כתב ערוץ 7 שוחח עם אחת משפחות הגרעין.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

תנועת נחלה ו'גרעין התיישבות ביהודה' מקיימים הערב (שלישי) עצרת ב'מעלה חלחול' שבדרום גוש עציון, סמוך לישוב כפר עציון.

יאיר ורעות, תושבי קרית ארבע וחברי הגרעין, מסבירים כי מטרת הגרעין היא לשנות את מדיניות ההתיישבות ביהודה ושומרון.

"למעלה מ-25 שנה לא קם ישוב ביו"ש, הגרעין שלנו מונה 40 משפחות שלקחו על עצמן להביא את מדינת ישראל להתיישבות ממלכתית ביהודה ושומרון, אנחנו פה עד שזה יקרה", ציינו.

בתנועה מסבירים כי המקום עלול להיות מובלעת בתוך המדינה הפלסטינית במידה ותוכנית טראמפ תצא אל הפועל.

בעצרת משתתפים כמה מראשי המתיישבים בהם דניאלה וייס, הרב נועם ולדמן. הרב עוזיהו שרבף ואישי ציבור נוספים.

בתנועת נחלה אומרים: "תוכנית המאה פוגעת בזכותו של עם ישראל להיאחז בלב נחלת אבותיו. אנו קוראים לממשלת ישראל להוריד את תוכנית טראמפ-נתניהו מסדר היום ולהשליך אותה לפח האשפה של ההסטוריה".

ראש מכון המקדש הרב ישראל אריאל, הביע תמיכה בעצרת ואמר: "אני קורא לציבור לבוא לעצרת במעלות חלחול וליישב ישוב חדש בארץ ישראל, אל מול התוכניות, של טראמפ והמנהיגים פה בארץ, לתת חלקים מארץ ישראל ולהקים את 'פלסטין'".

רב השומרון וראש ישיבת ההסדר באלון מורה, הרב אליקים לבנון, אמר לקראת העצרת: "ארץ ישראל קוראת לנו. מזמן לא נדרשנו לשוב ליישב מחדש את אחיזתנו האמיצה בארץ ישראל. עשרות משפחות מעוניינות לבוא לגור על יד חלחול, מקום נועז מאוד להתיישבות וצריך הרבה עוז וגבורה להתיישב שם. אני קורא למשפחות נוספות להצטרף למשפחות אלו לכיבוש הארץ ולמניעת התוכניות הרעות האלו".