לא הדתה אלא 'דע מי אתה'

לחצו כאן כדי לסייע לפעילות המגוונת והייחודית של 'זהות'

ארגון 'זהות' מקיים היום ומחר (שלישי-רביעי) קמפיין מיוחד לחיזוק מגוון הפעילויות של הארגון ברחבי הארת.

"מדובר בקמפיין גיוס המונים למרכזי זהות שפרוסים בכל הארץ מאילת ועד קרית שמונה וקצרין בצפון", מספר ישראל בן פזי, מנכ"ל זהות.

לדבריו, "הקמפיין נועד לתמוך בפעילות לחיזוק זהות יהודית, פעילות שמגיעה לכ-800 בתי ספר. כ-500 אלף תלמידים נהנים באופן שוטף מפעילות של זהות יהודית. אנו מאמינים שזו השליחות, וזה הדבר שצריך להעמיק בו".

נועה גמרסני, רכזת תוכן והכשרות בזהות, מספרת על העבודה סביב הקמפיין המיוחד. "כל הזמן חושבים על עוד ועוד אנשים לצרף למעגל הרחב של אנשים שבלבם הזהות היהודית", היא מספרת, "כל אחד מהזווית שלו ואנחנו עסוקים בלחבר כל אחד ואחד לסיפור הזה".

בן פזי מתייחס גם למה שהוא מגדיר "מתקפות ההדתה" ואומר שהמתקפות לא מקלות עליהם את העבודה, אבל השטח צמא לזהות יהודית. "הורים רוצים את זה", הוא מבהיר, "מורות ומנהלים בבתי ספר רוצים את זה. אנחנו מביאים את האנרגיה המטורפת של המדריכים ושל בנות השירות לתוך בתי הספר לפעילות חווייתית וערכית, שלוקחת את הערכים המשותפים לכולנו - ערכי הזהות היהודית - והופכת אותם למשמעותיים בחייהם של כל ילד וילדה".

"אנחנו חשודים בהדתה", מציינת גם נועה גמרסני, "אבל זה לא מה שאנחנו עושים, מה שאנחנו עושים זה 'דע מי אתה' - עוזרים לכל ילד לחשוף את מה שיש בתוכו, להתחבר למעגל השנה, להתחבר לערכים, להתחבר לאבות ולמנהיגים, להתחבר לציונות. אנחנו רואים איך ילדים שמחים, וגם הורים, מורים ומנהלים שמחים בלימוד".

בן פזי מסביר מדוע ארגון זהות פונה עכשיו לציבור ומספר שכל סניף של זהות פועל במלוא המרץ לגיוס תמיכה מהאנשים הקרובים לסניף. "הקורונה בהחלט גורמת לבעיות תקציביות קשות", הוא מספר, "גם המשבר הממשלתי המתמשך ותמיכת המדינה ירדה בשנה האחרונה וזו הזדמנות לשתף את הציבור בשליחות החשובה שלנו".

לחצו כאן כדי לסייע לפעילות המגוונת והייחודית של 'זהות'