מסרונים לשרים ולח"כים
מסרונים לשרים ולח"כים צילום: דוברות

התושבים בעשרים היישובים שעתידים להיות מבודדים לאחר קבלת תכנית טראמפ שלחו היום אלפי הודעות סמס לחברי סיעת הליכוד.

בהודעות שנשלחו לשרים ולחברי הכנסת, קובלים התושבים על המצב, בו הם עשויים לגור ביישוב אשר מוקף מכל עבריו במדינה פלסטינית. מצב שכזה, הם טוענים, יגרום לכך שהיישובים בהם הם חיים יגיע למצב של עצירה ההתפתחות וחלילה אף למצב של עזיבת היישוב.

בין היישובים נמנים עשרים יישובים בשומרון, בגוש עציון, בבנימין, בהר חברון ובבקעת הירדן. במסר שהועבר לתושבים, נכתב כי "אנחנו נמצאים בימים משמעותיים מאוד לעתיד ההתיישבות. כל אחד יכול לעזור. ראש הממשלה הצהיר כמה פעמים בשנה האחרונה: 'נחיל את הריבונות על כל הישובים ביהודה שומרון ובקעת הירדן'".

"חשוב שכל התושבים ישלחו הודעת ווצאפ או סמס לשרים וחברי הכנסת מהליכוד בקריאה לקיים את ההתחייבות להחלת הריבונות בלי הקפאת בנייה ובלי הסכמה למדינה פלסטינית", נאמר עוד.

במסר שהועבר, מבקשים מתושבי היישובים המבודדים לשלוח הודעת טקסט בזו הלשון: "שלום לחבר הכנסת..... . התחייבת לריבונות על כל הישובים. הגיע זמן לקיים. בלי הקפאה, בלי מדינה פלסטינית".

אליהו עטיה יו"ר היישוב מבואות יריחו שנמצא במפה כיישוב מבודד, אומר: "פנינו לחברי הכנסת ולשרים של הליכוד בבקשה פשוטה: ראשית - אל תוותרו על ההזדמנות להחלת הריבונות - בשום אופן. שנית - ריבונות היא העמקת האחיזה בשטח, ולא להיפך. ולכן, וודאו שהתוכנית באמת טובה ושמחילים ריבונות בצורה נכונה - בלי יישובים מבודדים ובלי הקפאת בנייה".