מיזם ייחודי: בני ה-13 התגייסו לעזרת הורים עובדים

עברי הרשקוביץ מכפר פינס יוצא ביוזמה שתאפשר לנערים לסייע להורים להשלים פערים שנוצרו בעבודה בזמן משבר הקורונה.

ניצן קידר , ח' בתמוז תש"פ

עברי הרשקוביץ
עברי הרשקוביץ
צילום: באדיבות המצלם

יוזמה חדשה לקראת הקיץ: כשההורים רק חוזרים לעבודה והילדים זקוקים לתעסוקה, קבוצה של נערים בני 13 נרתמה לסייע בפרוייקט 'צעירים מתחת לאלונקה'.

עברי הרשקוביץ, יוזם הפרוייקט, מספר לערוץ 7 את דרך הפעולה. "מה שאנחנו בעצם עושים זה שומרים על ילדים כדי שההורים יוכלו להשלים פערים שנוצרו בעבודה בזמן המשבר הכלכלי. אנחנו נהיה עם הילדים וההורים יוכלו לעבוד אפילו יותר מהרגיל".

הרעיון נולד אצלו במהלך ימי ההסגר של הקורונה. "אני התחלתי עם זה כבר בגל הראשון, כשכל הילדים היו בבית. אמא שלי היא קלינאית תקשורת וחייבת לעבוד. אמרתי לה, את תלכי לעבוד ואני אשמור על ארבעת האחים הקטנים שלי. אין הרי חיי חברה בקורונה וזה היה משהו טוב שאפשר לעשות".

"הפצנו את הרעיון בטוויטר ומאוד אהבו אותו. זו ההתנדבות שלנו. הרופאים נותנים מה שהם יכולים, ההורים עובדים, כולם מקריבים והגיע הזמן שגם הצעירים ישאו בנטל", מוסיף הרשקוביץ.

איך מחברים נערים בגיל הזה לפרוייקט מסוג זה? "בהתחלה התקשרתי לחברים והם סיפרו לי שהם לא עושים משהו חשוב. אמרתי להם: 'במצב שכולם באטרף, אולי אתם יכולים לתרום ולעזור'. וענו לי שרוצים לתרום. זה לא דבר שמובן מאליו, הרי ילדים בגיל שלנו רוצים להיות עם החברים. התקופה הקשה הזו לימדה אותנו שגם אנחנו צריכים לעזור ולהיות חלק מזה".