הרב רפי פרץ: ריבונות - ללא מדינה פלסטינית

השר רפי פרץ בביקור בחברון וקרית ארבע ושיגר מסר לראש הממשלה לפיו יש להחיל את הריבונות "באופן כזה שישמר האינטרס הישראלי".

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

הרב פרץ במערת המכפלה
הרב פרץ במערת המכפלה
צילום: דוברות

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ ביקר היום (שלישי) בקרית ארבע וחברון, סייר במערת המכפלה, בתל חברון ותל רומידה ובחן את פיתוח אתרי המורשת באזור בדגש על מוזיאון מורשת היישוב היהודי בחברון.

בנוסף השר קיים פגישות מקצועיות עם ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, וכן עם ראש מינהלת היישוב היהודי הלל הורוביץ וחברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק.

הרב פרץ אמר במהלך הסיור, "אנחנו כאן בפתחה של מערת המכפלה עם פרנסי העיר חברון וקרית ארבע. כשר ירושלים זו זכות גדולה להיות כאן, להיות בעיר שממנה התחילה ירושלים. מאושר להגיע לשורדים שלנו, השקענו במורשת בחברון ועוד נשקיע כאן. חברון ראויה להיות עיר שכל אחד. עם ישראל יהוא ויראה ויכיר, חברון היא שלנו. כמו שאמר דוד בן גוריון: ראויה חברון להיות אחותה של ירושלים".

השר ניצל את הסיור והתייחס להחלת הריבונות, "זו הזדמנות נפלאה לומר כאן חד וברור לראש הממשלה לכל עם ישראל את אחריותנו הגדולה להחלת הריבונות, באופן כזה שישמר האינטרס הישראלי. ללא מדינה פלסטינית, עם שמירה על הצירים בין היישובים, ושתמשיך הבנייה. זהו תהליך היסטורי מבורך מאוד".

אליהו ליבמן ראש מועצת קרית ארבע אמר, "מודים לשר פרץ על הביקור החשוב בעיר האבות קרית ארבע-חברון. מודים לו על הרצון להביא את המוני בית ישראל ולחבר לשורשים. אנו רוצים לפתח כאן תיירות שמחברת בין אתרי המורשת היהודיים שהם חלק מההיסטוריה של העם שלנו, ציר תיירותי המחבר בין קרית ארבע לחברון. אני מאמין שהדבר יצא לפועל ויקבל ביטוי במציאות."

ראש מינהלת היישוב היהודי בחברון הלל הורוביץ אמר בסיור, "לפני ירושלים הכל התחיל פה אצל האבות הקדושים. הבסיס זה המקומות הקדושים האלו. אומר הזוהר הקדוש שדוד המלך לפני שמלך על ירושלים וישראל היה צריך להיות בחברון ולקבל את ברכת האבות, ככה הוא היה יכול להצמיח את מנהיגותו על כל ישראל. זכינו שהשר רפי פרץ קיבל את האחריות על ירושלים והמורשת, אנחנו בטוחים שאם עם ישראל יתחבר לשורשים ולמורשת שיש לנו כאן אנחנו נוכל עם זה גם לעלות ולהתחבר לירושלים. חשוב לנו פיתוח תשתיות של תיירות בחברון. צריך לייצר רצף תיירותי בכל האזור, מהמערה פנימה".

תושבת היישוב היהודי בחברון, חכ״ל אורית סטרוק אמרה בפגישתם, "יש עניין שההשקעה בחברון תהיה של מדינת ישראל. יש עניין שעם ישראל יתחבר למקום הזה. יש גידול של מבקרים בחברון, אבל צריך שהמקום יהיה תיירותי ויקבל מעמד כזה, מדינת ישראל כמדינה צריכה לדאוג שיגיעו לכאן האלפים שכל הפעילות התיירותית בחברון תהיה יוזמה של המדינה. תיירות ממלכתית".