הרמטכ"ל אביב כוכבי ביקר בזירת האימונים - תיעוד

רב-אלוף כוכבי הגיע לצפות באימון של גדוד דוכיפת מחטיבת כפיר. "בזכות אימונים כאלו אתה נכנס לקרב עם רמת מסוגלות גבוהה יותר".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי ביקר באימון של גדוד דוכיפת מחטיבת "כפיר", ונכנס לזירת האימונים.

"זירת האימונים" היא מודל אימון של זרוע היבשה, שמטרתו שיפור כשירות מסגרות החי"ר מדרג המחלקה ועד דרג הגדוד, תוך התמקדות בחיזוק כשירות הפרט ויסודות הלוחם.

מודל האימון בנוי ממתחם דימוי לוחמה בשטח בנוי וממסלול תחנות, וייחודיותו נובעת בין היתר מיכולות תחקור מתקדמות, שכוללות הקלטה ותיעוד של התרגול, המאפשרים תחקור מעמיק ויסודי יותר של הכוחות המתאמנים, למען הפקת לקחים באופן מיידי ואפקטיבי מהאימון.

ייחודיות קירות המתקן מאפשרת אימון בירי חי לטווח קצר ובנוסף, באמצעות מרכיביו הלוגיסטיים של המתחם המתקדם, מצטמצם באופן משמעותי העיסוק הלוגיסטי בהכנה לאימון, מה שמאפשר ליחידות זמן נוסף לאימון ולמשימות נוספות.

כחלק ממימוש שנת 2020, אשר הוגדרה כ-״שנת הקצה המבצעי״ ושמה דגש על כשירות הפרט והדרגים הנמוכים בזרוע היבשה, כלל מסגרות החי"ר הסדירות ומספר חטיבות מילואים עוברות במהלך השנה אימון במודל זה.

"האימון התנהל באופן מקצועי, ואני סומך על שרשרת הפיקוד שתדע לעשות מה שצריך", אמר ראש המטה הכללי אביב כוכבי: "אין ספק שמתקן כזה משפר את הביטחון העצמי והמסוגלות של הכוחות. זה מצב תודעתי, ובזכות אימונים כאלו אתה נכנס לקרב עם רמת מסוגלות גבוהה יותר".

"מודל זירת אימונים הוא חלק מתפיסה שלמה העוסקת בשיפור הכשירות ללחימה בשטחים בנויים ומבוצרים". ציין ראש מחלקת אימונים בזרוע היבשה, אל"ם רועי שטרית: "זהו מודל המביא בשורה בשל אפקטיביות האימון המושגת במיקוד במפקדים וברמת החוליה, תוך הקפדה על חזרתיות רבה בביצוע התרגילים. השילוב של עקרונות אלו עם מתקנים ייעודיים ושיטות התחקור המתקדמות, מוביל לשיפור מהיר במיומנויות הלחימה בקרב הכוחות״.טוען....

צילום: דובר צה"ל