ביקור הרמטכ"ל בבסיס עתלית. היום
ביקור הרמטכ"ל בבסיס עתלית. היוםצילום: דובר צה"ל

טקס הענקת תעודות הערכה לקומנדו הימי, שייטת ספינות הטילים, שייטת הצוללות, פלגת הביטחון השוטף 916 ויחידות נוספות בזרוע הים ומחוצה לה נערך היום (שלישי).

הטקס נערך במעמד הרמטכ"ל אביב כוכבי, מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקדי היחידות ובכירים נוספים בזרוע הים.

בטקס העניק מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט תעודות הערכה ליחידות ומפקדיהם על רצף מבצעים חשאיים בשטחי אויב. מדובר ברצף מבצעים מורכבים ומשמעותיים, שנועדו להמשיך ולשמור על עליונותה של מדינת ישראל במרחבי הים.

בין היתר, הוענקו תעודות הערכה אישיות למפקדי היחידות, מפקדים נוספים ולוחמים. מקבלי התעודות פעלו בנחישות, במקצועיות ובאומץ לב, באופן חשאי, בשילוב ובתיאום הרחק מגבולות מדינת ישראל. המבצעים תרמו באופן ישיר לביטחון המדינה.

בנוסף, מוקדם יותר היום ביקר ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי בבסיס הקומנדו הימי בעתלית, צפה בתצוגת יכולות ושוחח עם לוחמים מיחידות שונות בזרוע הים.

כוכבי אמר בטקס, "אני מרגיש שקט כשאנו שולחים אתכם לים. הביטחון שלי בכם נובע מהדברים שאתם עושים, ומאיכות הביצוע המלאה. רמת הצניעות שלכם, רמת הביקורת העצמית ורמת הפקת הלקחים הינן מאוד גבוהות. אני סומך עליכם ויש לי הרבה מאוד הערכה כלפיכם".

"בנוסף, העבודה שלכם במערכה שבין המלחמות היא פשוט יוצאת מן הכלל. זוהי מערכה בעלת השפעה עצומה ובשנים האחרונות זה התעצם, אך צה"ל הוא צבא נורא פעיל. כל שבוע מעבר לביטחון השוטף, צה"ל פועל באופן התקפי. יש כאן מערכת פנטסטית אשר כוללת מספר של גופים ושיתופי פעולה המביאים לתוצאות", הוסיף הרמטכ"ל

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, ציין "בצניעות המאפיינת את זרוע הים, איננו נוהגים לערוך טקסים מעין אלה חדשות לבקרים, זאת על אף שהיו לנו סיבות מצוינות לעשות כמה וכמה כאלה. מה שנסתר מהעין טוב שיישאר כך בעת הזו ובעתיד לבוא. עם זאת, חשוב לא פחות להביע הערכה לעוסקים הרבים מאוד במלאכה- אנשי זרוע הים, צה"ל ומערכת הביטחון, על עשייה מבצעית יוצאת דופן בהיקפה ובהשפעתה."