ח"כ אבי דיכטר: "ממליץ לרה"מ להחיל ריבונות"

ח"כ אבי דיכטר מהליכוד ממליץ לנתניהו להחיל ריבונות, "אין שום סיבה שחצי מיליון ישראלים שחיים שם יחיו בצורה אחרת, כאילו באוויר".

ערוץ 7 , ט' בתמוז תש"פ

דיכטר
דיכטר
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ראש השב"כ לשעבר, ח"כ אבי דיכטר מהליכוד אמר הבוקר (רביעי) כי הוא ממליץ לראש הממשלה נתניהו לקבל החלטה על החלת ריבונות בכל יישובי ישראל ביהודה ושומרון.

"אין שום סיבה שחצי מיליון ישראלים שחיים שם יחיו בצורה אחרת, כאילו באוויר, כי האדמה שעליה הם יושבים עדיין לא תחת ריבונות ישראלית", אמר דיכטר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב.

על השאלה האם יש להמתין לאישור האמריקנים להחלת ריבונות אמר ח"כ דיכטר: "לו מדינת ישראל הייתה צריכה להמתין – לא היו מכריזים על הקמתה. יש מהליכים אחרים שישראל עשתה ולא המתינה. הגיע זמן יהודה ושומרון".

אתמול נחשפה בחדשות הערב בכאן 11 מפת הריבונות הישראלית שמציגה את התיקונים שישראל רצתה לבצע בתוכנית טראמפ. ההבדלים העיקריים בין המפה הישראלית למה שהוצג בתוכנית טראמפ נוגעים למובלעות הישראליות.

במפה הישראלית, בניגוד לאמריקנית, המובלעות הן רצועות רחבות יותר שגם כוללות בתוכן כ-20 מאחזים ונקודות התיישבות שלא הופיעו במפה האמריקנית. כמו כן, על מנת לשמור על היחס שעליו דובר בתוכנית טראמפ - 30% לישראל ו-70% לפלסטינים, בישראל הציעו במפה פיצוי לפלסטינים. מדובר בין היתר על רצועות שטח במדבר יהודה שבהן ישראל מוותרת על ריבונות. בנוסף, המפה הישראלית שומרת על רוב הכבישים כפי שהם היום.