אוהדי בית"ר נרתמים לעזרת המועדון

תביעה שהוגשה נגד ארבעת המועדונים הגדולים בליגת העל בכדורגל, מעוררת סערה בקרב אוהדי הקבוצות. אוהדי הירושלמים מסרבים לתבוע

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בתמוז תש"פ

אוהדי בית"ר נרתמים לעזרת המועדון-ערוץ 7
אוהדי בית"ר. תומכים במועדון
צילום: פלאש 90

"אנו, קהל המנויים לא נאפשר שמיעוט קטן ייתבע את המועדון ויידרוש שלא בשמנו החזר כספי ופיצוי. לא נאפשר לעורכי דין ומשפטנים להרוויח שכר טרחה על שמנו בתביעה שאנו לא תומכים ולא מאמינים בה", כך כתב אמש טל מילר, אחד מאוהדי בית"ר ירושלים, איש חינוך ועיתונאי בעבר.

אמש פורסם כי שני עורכי דין הגישו תביעה ייצוגית לבית המשפט המחוזי בלוד נגד ארבעת המועדונים הגדולים בליגת העל - מכבי ת"א, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים והפועל באר שבע. על פי כתב התביעה שמתפרש על פני 25 עמודים, נדרש מהקבוצות הגדולות להחזיר כסף לאוהדים שרכשו מנויים לעונת המשחקים הנוכחית, כאשר בשל נגיף הקורונה אלה לא יכלו להגיע ולעודד את קבוצותיהם ולמעשה לא קיבלו תמורה למחיר ששילמו.

למעשה מדובר על חמישה משחקי בית בהם האוהדים לא יכלו לעודד ועל פי התביעה עלות ההחזרים הכספיים צריכה לעמוד על 25 מיליון שקלים.

בכתב התביעה נכתב כי "חברי הקבוצה שמינו אותנו לתביעה הייצוגית הם בעלי מינויים מכלל הקבוצות המדוברות והם זכאים לאלתר וללא דיחוי להחזר כספי בגין החלק היחסי של המנוי שבו לא ניתן היה להשתמש".

עם זאת נראה כי התביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד אינה באמת מייצגת את כלל האוהדים ואף חמור מכך, כשברשתות החברתיות פרסמו אוהדים רבים, בעלי המנויים המדוברים, כי אין בכוונתם להגיש תביעה נגד המועדון שגם כך שרוי במצוקה כלכלית נוכח פגעי הקורונה.

לא רק זאת, אלא שאוהדים רבים אף אמרו כי הם ירכשו מנויים גם לעונה הבאה, על אף שלא ידוע מתי ואם בכלל יתאפשר כניסתם למשחקים, זאת בשל הרצון לתמוך כלכלית בקבוצתם.

"כמו רבים מחבריי ליציע קראתי בתדהמה כי יש מי שהחליט לתבוע בשמנו מנויי בית"ר ירושלים את המועדון שאנו אוהדים, בתביעה ייצוגית בעניין המנויים והמשחקים ללא קהל בימיי הקורונה", אומר טל מילר, איש חינוך ועיתונאי לשעבר.

מילר החליט שלא לשתוק ויחד עם עורך הדין שוקי ארז, אוהד ירושלמי ותיק ומנוי בעצמו, הרימו ביחד מסמך המתנגד לתביעה בשמם ומוציא אותם ממעגל הייצוג בתביעה הייצוגית.

"לאחר אינספור שיחות היום עם גורמים בכל היציעים והבנה שהקהל הבית"רי ברובו ממש לא רוצה החזר ושמח לתרום את חלקו למועדון ושהמהלך נעשה בניגוד לדעת רוב המנויים, החלטתי להוביל מהלך שבו ייחתמו אלפים מבעלי המנויים בטדי על מסמך משפטי לפיו מי שמנסה להוביל תביעה כנגד בית"ר בשמנו בעלי המנויים אינו מייצג אותנו ואף עלול למצוא עצמו בתביעת נגד או תלונה על ייצוג שווא".

התכנית של מילר ועורך הדין ארז היא לפרסם מסמך מקוון עליו יחתמו כל בעלי המנויים הירושלמים כי הם אינם מעוניינים בהחזר וכי התביעה איננה מייצגת אותם.

נזכיר כי עם פרוץ המגיפה ועצירת המשחקים, יזמו ופרסמו אוהדי בית"ר עצומה בה אמרו כי הם מוותרים על כל פיצוי המגיע להם.

"אנו מעוניינים לוותר על כספי המנוי ששילמנו עבור עונת המשחקים 2019/2020 שהופסקה עקב מגיפת הקורונה ולא מעוניינים בשום פיצוי נוסף. הכסף ילך לטובת קופת המועדון ויעזור לקבוצה לקראת התקופה הקשה שאליה אנחנו נכנסים", נכתב בעצומה שפורסמה ב-18 באפריל.

נראה אם כן כי כתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד אינו מייצג נאמנה את אוהדי הכדורגל, בטח לא את אלה של בית"ר ירושלים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il