ארכיון
ארכיון Photo by Wisam Hashlamoun/Flash90

ארגון תורת לחימה פנה היום אל חברי ועדת החוץ והבטחון של הכנסת בבקשה דחופה להעלות על סדר יומה של הוועדה את נושא קיצור שירות הגברים שנכנס היום לתוקף, בניגוד לעמדת צה''ל.

בארגון טוענים כי חרף ההתרעות החוזרות ונשנות מצד צה''ל וקצינים בכירים במילואים, לא התכנס הקבינט לדון בנושא, והדבר מעיד על כישלון מצד שר הביטחון רא"ל בני גנץ.

"כידוע לכם", כתבו בארגון לחברי הוועדה, "עצם קיצור השירות בפעימה הקודמת בתקופת הרמטכ''ל הקודם רב אלוף גדי אייזנקוט נעשה באופן לא מושכל ופגע בעיקר במערכי הלחימה השונים. צה''ל עצמו טען כי הוא נאלץ עקב כך להגדיל את כמות הלוחמות, דבר שמחליש מאד את הצבא, עקב קיצור השירות. קיצור השירות הנוכחי נעשה לכל הדעות כתקלה קשה שאירעה היום, זאת מכיוון שאף גורם לא לקח אחריות על הנושא. זהו כשל ישיר של שר הביטחון."

בארגון בקשו מיו"ר וועדת החוץ והבטחון ח"כ צבי האוזר לכנס בדחיפות את הוועדה בכדי להסדיר את הנושא ולהעלות מסקנות לקבינט "אנו מבקשים מכם, כוועדה המפקחת על מצבו של צה''ל, להתכנס באופן מיידי ולמלא את החלל שנוצר בהעדר טיפול נאות מצד משרד הביטחון.

צה''ל בשנים האחרונות עובר טלטלות רבות בנושא כח האדם: ירידה קשה במוטיבציה, פגיעה במערך המילואים, קיצוצים, כפיה משפטית לגיוס לוחמות במקום לוחמים, וטיפול רשלני בנושא גיוס החרדים בו התגלו זיופים קשים. צה"ל הוא צבא העם היהודי היחיד. אין לנו צבא אחר וחובתנו לעמוד על המשמר לטיפוח המשאב היקר ביותר: חיילי צה''ל עצמם", חתמו בארגון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו