בנות השירות של 'זהות' מספרות: הילדים רוצים זהות

פגשנו את בנות השירות של 'זהות' סניף רחובות ושמענו על הקשר המיוחד עם הילדים בבתי הספר, הרצון ללמוד וחשיבות התמיכה בפעילות. צפו.

בשיתוף 'זהות' , ט' בתמוז תש"פ

לחצו כאן כדי לסייע לפעילות המגוונת והייחודית של 'זהות'

שוחחנו עם בנות השירות של 'זהות' מרחובות ושמענו על פעילות הקודש שהן עושות בחיבור בין המגזרים והעמקת הזהות היהודית במדינת ישראל.

"אנחנו באות לבתי ספר ממלכתיים ומעבירות להם שיעורים והילדים ממש נהנים ואנחנו מאוד נהנות", אמרה אודל סיסו מירושלים.

הדסה אחיקם מירושלים הוסיפה, "הילדים מאוד נהנים, אני לא באה אליהם כמורה ואין את הדיסטאנס הזה אלא ממש יש קרבה וחיבוק ומילה טובה".

לדברי אוריה ציג מבית שמש, "יש היום המון בלבול בזהות, לכל אדם לא ברור מה הזהות שלו ואנחנו באים להעביר מסר מאוד פשוט - אנחנו יהודים לעם היהודי, הכי בסיס שיש".

"הילדים ממש מקשיבים ולוקחים את זה לחיים שלהם וזה ממש משמעותי. מה שמיוחד במה שאנחנו עושות זה שזה גיל קטן וזה ממש משמעותי", הן אמרו.

רועי צדוק, יו"ר 'זהות', אמר לערוץ 7: "הסוד זה האמת. הבנות מדברות מתוך האמת והלב שלהן. הן קמות בבוקר רק בשביל זה. הן לא מקבלות שקל שכר, הן עושות התנדבות, זה השירות הצבאי שלהן".

"התגובות מדהימות", אמר. "הבנות הן דבק, גם ברמה של תוכן וערכים, והן דבק גם ברמה החברית, הילדים מוצאים בהן חבר'ה, מישהו לשבת איתו בהפסקה ומישהו לספר לו את הבדיחה שהוא שמע ומישהו גם לספר לו את הכאב שלו".

על קמפיין גיוס הכספים הוא אמר: "יש פה מצב של או שיש או שאין. או שיש או שאין זהות יהודית, או שיש או שאין חיבור בין אוכלוסיות. אז הדמויות האלה שמסתובבות, האמירות האלה שהן אומרות, זה דבר שאני חושב שהוא הרבה הרבה יותר חשוב מהרבה דברים אחרים".

לחצו כאן כדי לסייע לפעילות המגוונת והייחודית של 'זהות'