בנט: מקימים את קבינט הקורונה האזרחי דוברות

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט מקים קבינט קורונה אזרחי חלופי (קבינט צללים של הקורונה) של מומחים מתחומי הבריאות, האפידמיולוגיה, העסקים והחירום.

זאת לאור הזינוק בהידבקות בקורונה והמשך המשבר הכלכלי. צוות הקבינט יגבש דרכי פעולה להתמודדות כלכלית-רפואית אל מול המשבר, יסייע במידע לציבור, ובפעולות לצמצום הפגיעה בכלכלה.

לצד בנט יפעלו במסגרת 'קבינט הצללים' גם האלוף (במיל.) גיורא איילנד, לשעבר ראש אגף המבצעים וראש אגף התכנון בצה"ל, פרופ' עומר מואב ששימש כיועץ כלכלי בכיר של שר האוצר, ראש פורום קהלת לכלכלה ד"ר מיכאל שראל, פרופ׳ רונית קלדרון מרגלית, מומחית בבריאות הציבור ופרופ' לאפידמיולוגיה, פרופ' יניר בר ים, נשיא המכון למערכות מורכבות New England, פרופ' דורון גזית מהאוניברסיטה העברית, מנכ"ל פורום קהלת עו״ד מאיר רובין ואביר קארה - מייסד קבוצת ״השולמנים״ של בעלי העסקים בישראל.

ח"כ נפתלי בנט אמר כי "מדינת ישראל מצויה במשבר פרנסה הולך ומחריף, מהקשים בתולדותיה. קבינט הקורונה האזרחי נרתם לסייע בקבלת החלטות ובהנעת פעולות על מנת להציל את פרנסת אזרחי ישראל תוך שמירה על בריאותם".

גיורא איילנד הוסיף כי "ישראל במשבר לאומי. איכות הטיפול במשבר לאומי נבחנת בראש וראשונה במידת יכולתה של המדינה לגייס את כל המשאבים הלאומיים הרלבנטים- טכנולוגים וניהוליים, ביעילות ובמהירות. נכון לעכשיו לא הצלחנו בכך, ולכן נכון לעשות מאמץ בכדי למצות משאבים אלה, יותר ואחרת".

פרופ' עומר מואב הביע תקווה שהמהלך יניב פירות. "אני מקווה שממשלת ישראל תקשיב ותאמץ את המלצות הקבינט האזרחי, המלצות שיסייעו לממשלה להתמודד עם המשבר הכלכלי החמור, משבר שמנוהל בשליפות ובפופוליזם".

אביר קארה סיכם, "משבר הקורונה חשף יותר מכל את ההזנחה רבת השנים של המגזר העסקי בישראל. אנחנו אנשי עסקים, יצרנים ויזמים עלינו נגזרה המשימה להפוך משבר להזדמנות ונעשה זאת. קבינט הקורונה האזרחי הוא הזדמנות ללמוד ולהציע למדינה כיצד יהיה נכון יותר להתייחס לשותפים שלה. יש לנו משימה לעשות, נעשה ונצליח".

ביום ראשון הקרוב יתקיים דיון ראשון של חברי הקבינט במכון המחקר לביטחון לאומי (INSS) בתל אביב. במהלך הדיון יגבש צוות הקבינט המלצות דחופות שיוגשו לממשלה.