טקס חילופי מפקד עוצבת הבשן
טקס חילופי מפקד עוצבת הבשן צילום: דובר צה"ל

במחנה "נפח" ברמת הגולן התקיים היום (רביעי) טקס חילופי מפקד עוצבת הבשן בו נכנס לתפקידו תת-אלוף רומן גופמן.

תת-אלוף גופמן החליף בתפקידו את תת-אלוף עמית פישר, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים וחצי האחרונות.

מפקד פיקוד הצפון, האלוף אמיר ברעם, אמר באירוע: "עלינו להמשיך ולעמוד בכל עת על המשמר, לבצר את כוחה של אוגדת רמת הגולן, לבחון שיטות לחימה חדשות, לבצע חריש עמוק של כל תלם ושעל בדרך לשיפור מוכנות יחידות האוגדה וכשירותן, לאפשר פתיחות מחשבתית, התחדשות ושיח. לשמור על המוכנות, להימנע משאננות, לא להחשיב דבר כמובן מאליו ולא לזלזל באויבנו החורשים עלינו רעות. כל גורם קיצוני ואלים השואף לפגוע בשגרת חיינו ימצא מולו בזירה הצפונית צבא נחוש, איתן והתקפי. אמנם נפעל באחריות ובשיקול דעת, אך במידת הצורך נהרוס ביסודיות כל תשתית טרור, קרובה ורחוקה, לוקאלית או מדינתית".

מפקד עוצבת "הבשן" היוצא, תת-אלוף עמית פישר הוסיף, "לאחר המלחמה צבא סוריה לא חזר לבד, הוא חזר לגבול מלווה בשותפיו השיעים - איראן וחיזבאללה, והוא מסייע בידם להקים בחזית רמת הגולן תשתית לפעילות חבלנית עוינת נוסף אלו הקיימות בגליל, בעזה, בשומרון וביהודה. משרתי ומשרתות האוגדה - פעלנו יחד במקצועיות ובמסירות לממש את משימותינו - הגנת הגבול לאורך כל ימות השנה, מניעת התבססות והתעצמות חיזבאללה מעבר לגבול והכנת כוחות האוגדה בסדיר ובעיקר במילואים למלחמה".

המפקד הנכנס, תת-אלוף רומן גופמן, נאם גם הוא בטקס. "כמו אז, גם היום אויבי ישראל במעגלים השונים ממשיכים לחצוב בסלעי היסוד של ביטחון ישראל. כאן, ממש מעבר לגבול, המלחמה בסוריה שמסרבת להסתיים- אזור החורן כמרקחה. התעצמות חיזבאללה בלבנון והניסיונות לכונן אחיזה ברמת הגולן הסורית, בניית ״טבעת חנק״ איראנית, שיקום צבא סוריה על רקע מאבקים אחרים מחייבים ראייה רחבה, יוזמה, מוכנות ופעולה בקצב גבוה. הנני מתחייב בשכבי ובקומי להגן על רמת הגולן, החרמון ותושביהם ולנצח בכל עימות ומלחמה. ננצח יחד, מפקדי וחיילי מפקדת האוגדה בסדיר ובמילואים, מפקדי ולוחמי חטיבה מרחבית 474, מפקדי ולוחמי חטיבות המילואים, גדוד האיסוף וכן אנשי ההגנה המרחבית והמנהיגות האזרחית. ננצח יחד עם שלל יחידות, זרועות צה״ל והארגונים הנוספים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו