"מתעוררת תחושת אפליה של הציבור החרדי"

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, שלח מכתב למנכ"ל משרד הבריאות בו הביע את התנגדותו להמלצת המשרד להטיל סגר על רובעים בעיר

בן שאול , ט' בתמוז תש"פ

יחיאל לסרי
יחיאל לסרי
צילום: פלאש 90

על רקע הכוונה להטלת סגר מלא על הרובעים החרדיים באשדוד, ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, שלח מכתב למנכ"ל משרד הבריאות בו הביע את התנגדותו להמלצת המשרד.

במכתבו פירט את הנימוקים הבאים: "טרם חלף משך הזמן הנדרש על פי מחזור החיים הידוע של הנגיף והמהלך הטבעי של מחלת הקורונה, בכדי שנוכל להעריך נכונה את השפעת המגבלות שהוטלו עד כה.

"נוכח משך זמן הטיפול בקטיעת שרשרת ההדבקה, העומד כיום על 4-5 ימים לכל הפחות, ברי שהעלייה בשיעור התחלואה ברובעים אלה, הינה תוצאה של המצב טרם החלת המגבלות. כך שגם אם נטיל סגר מלא היום ונראה ירידה בימים הקרובים, לא נוכל להעריך נכונה את השפעת הסגר המלא.

בהמשך דיבר על התחושות הקשות שהסגר עלול ליצור בקרב האוכלוסיה החרדית. "הטלת המגבלות על הרובעים האלה המתאפיינים כמעט בסוג אוכלוסייה אחד כבר מעוררת תחושת אפליה של הציבור החרדי באשדוד, הטלת סגר מלא כפי שאתם ממליצים, תעורר התנגדות ותפגע בחוסן הקהילתי שלהם.

"מבקרה אישית שלי הנערכת מידי יום, עם נציגי המשטרה, פיקוד העורף, והשיטור העירוני, המשמעת ברובעים האלה הינה למופת, תוך הקפדה מלאה על ההנחיות ופעילות אך ורק בהתאם למגבלות שהוטלו עליהם, מהלכי האכיפה מלווים בהסברה משמעותית והציבור קשוב וממושמע.

"לאור האמור לעיל, הצעתי היא להמתין לתחילת שבוע הבא ואז לבצע הערכת מצב מחודשת על בסיס הנתונים העדכניים. עד למועד זה, נוכל להכין טוב יותר את דעת הקהל באמצעות המנהיגות הקהילתית והתורנית עמה אני מצוי בקשר הדוק. אודה להיענות לבקשתי".

במהלך ישיבת מועצת העיר גילה ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי כי המל"ל ביקש להטיל סגר מיידי על רובעים ז, ח, וג' אולם הוא ביקש מראש הממשלה, השר לביטחון פנים, ושר הפנים אריה דרעי למנוע את הסגר לפחות עד יום ראשון. "אני מקווה שזה מה שיקרה", סיפר לסרי.