עובדים נדבקו, סניף ויקטורי באלקנה נסגר

חמישה מעובדי הסניף נדבקו בנגיף הקורונה ומנכ"ל הרשת החליט בתיאום עם ראש המועצה לסגור את החנות.

ערוץ 7 , ט' בתמוז תש"פ

רשת ויקטורי, אילוסטרציה
רשת ויקטורי, אילוסטרציה
צילום: Miriam Alster/FLASH90

חמישה עובדים בסניף ויקטורי באלקנה נדבקו בנגיף הקורונה.

ראש המועצה אסף מינצר מסר בהודעה לתושבים כי ביקש ממנכ"ל הרשת אייל רביד לסגור את הסניף והוא נענה לבקשה.

"ביקשתי מהנהלת ויקטורי לסגור את הסניף, על מנת שנדע בוודאות שהורחקו כל העובדים שהיו במגע קרוב עם החולים המאומתים וכי אין חשש בריאותי לתושבים".

"אנו מבקשים לשוב ולהבהיר את הנחיות משרד הבריאות הקובעות כי מי ששהה, למעלה מ 15 דקות, במגע קרוב (פחות מ-2 מ') עם חולה מאומת חייב בבידוד, של 14 יום מהמגע האחרון עם החולה, וכן חייב בעדכון למשרד הבריאות בטלפון 5400* ולמוקד המועצה בטלפון 03-9151200", הוסיף מינצר.

בהודעה נאמר עוד כי "על פי אותם כללים, תושבים שביקרו בויקטורי והיו ממוגנים עם מסיכה מלאה על הפה והאף ולא היו במגע קרוב למעלה מרבע שעה, על פי הכללים הם אינם חייבים בבידוד. כמובן שמי שקיבל התראה מהשב"כ/משרד הבריאות/אפליקציית מגן חייב לפעול לפי ההנחיה שקיבל ולפנות למוקד משרד הבריאות לקבלת הבהרות או הנחיות נוספות".

בתוך כך בעקבות נתוני התחלואה בקורונה שממשיכים לזנק, ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס הערב (רביעי) את ועדת השרים להכרזה על "אזור מוגבל", דיון בהגבלות חדשות בכמה ערים.

הערים שנמצאות במוקד ההתפרצות החדשה הן אשדוד, בני ברק, דימונה, לוד וערים נוספות. מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה פרסם היום דוח, שממנו עלה כי שישה אזורים ויישובים חרדיים תרמו כ-20% מהתחלואה בישראל השבוע. מדובר בבני ברק, מודיעין עילית, אלעד, ביתר עילית והשכונות החרדיות בבית שמש ואשדוד.