אחת המפגינות בנתניה ללא

למעלה ממאה הורים וילדים, תושבי העיר נתניה הפגינו הערב (רביעי) מול העירייה, במחאה על אפלייה מצד העירייה כלפי הציבור הדתי לאומי, בכל הקשור למענה החינוכי בעיר.

לאחרונה הוקמו בעיר אולפנה וישיבה תיכונית שיש להם ביקוש גדול שהולך ועולה.

האולפנה והישיבה תיכונית טרם זכו להכרה של משרד חינוך ועיריית נתניה שלחה להורים קבסי"ם וזימונים לשימוע.

איציק, ממארגני המחאה סיפר כי "הציבור הדתי הלאומי בנתניה גדל בשנים האחרונות, אך המענה החינוכי נשאר כשהיה ולא גדל בהתאם לצרכים. נוצר מצב אבסורדי שבו מאות ילדים תושבי נתניה יוצאים מדי יום למוסדות חינוכיים מחוץ לעיר".

"לא הגיוני שהציבור הדתי לאומי, שמהווה נתח גדול מתושבי העיר מחפש מענה בחוץ רק בגלל אפליה תקציבית, ראש העיר מרים פיירברג מפלה אותנו, מתנכלת אלינו, שולחת אלינו קבסי"ם וזימונים לשימוע. מישהו כאן התבלבל, אנחנו אזרחים תושבי העיר כמו כולם, אנחנו לא מתכוונים להיכנע, באנו למחות על האפליה הזו וזו רק ההתחלה, לא נשתוק עד שנקבל מענה, הציבור הדתי לאומי הוא לא אזרח סוג ב' בנתניה".

יניב, הורה נוסף שבתו לומדת באולפנה, פנה לראש העיר ואמר, "ראש העיר מרים פיירברג אומרת לנו להסתפק במוסדות שיש בנתניה. לצערנו אין אף מוסד על-יסודי שמתאים לנו מבחינה תורנית. לא הגיוני שבנתניה, שבו יש ציבור תורני ענק, אין מענה מבחינה חינוכית. בעקבות חוסר במוסדות תורניים, מעל 150 נערים ונערות צריכים לצאת מגבולות העיר ולחפש חינוך בערים אחרות. אנחנו מבקשים ממרים פיירברג להיות ראש עיר של כולנו ולתת גם לציבור שלנו מענה הולם בתחום החינוך".

צילום: ללא
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו