אטרקציה חדשה בתל אביב: CINEMAX 360

לראשונה בישראל: סרטים בטכנולוגיה חדשנית לחוויה מפעימה

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט' בתמוז תש"פ

אטרקציה חדשה בתל אביב: CINEMAX 360-ערוץ 7
קולנוע ב 360
צילום: CINEMAX

תשכחו את כל מה שאתם יודעים על סרטי חוויה: הדור הבא של הקולנוע כבר כאן.

בימים אלה ובצמוד לכדור הפורח בגני יהושוע בתל אביב נפתחה לראשונה בארץ אטרקציית CINEMAX 360, המספקת חוויה רב חושית מפתיעה, משעשעת ומרגשת במיוחד למבוגרים, צעירים וילדים, בזכות שילוב של מספר טכנולוגיות פורצות דרך בתחום ההקרנה, השמע ובמיוחד התשתית האקטיבית.

הסנכרון בין כל אלה מאפשר חוויה מקורית, המאתגרת את החושים ואת תפיסת המרחב, באופן שטרם נראה בישראל.

האטרקציה הוקמה ממש לפני פרוץ הקורונה ונפתחת כעת במבנה ייעודי חדשני בעל כיפה גדולה ואיכויות אקוסטיות, ומוצגים בו סרטים שונים ומגוונים באמצעות ארבעה מקרנים מתקדמים על גבי מסך עצום של 360 מעלות, המכסה את כיפת המבנה מבפנים ונמתח מקצה אל קצה, כך שהצופים מרגישים, שהם נמצאים ממש בתוך העלילה, שרובה ככולה מוצגת, מזווית הראייה שלנו, כמשתתפים אקטיביים במאורעות.

אל הממד הוויזואלי נוספת מערכת שמע עוצמתית, שמקיפה את הצופים באותות קוליים, הפועמים בתוך הסביבה האקוסטית, שמייצרת הכיפה. להשלמת החוויה, הישיבה היא על מושבים מוטים לאחור ואקטיביים, שזזים ומחוללים זרמי אוויר ומים בהתאם לעלילות הסרטים.

ב- CINEMAX 360 מגוון סרטים חווייתיים בקצבים שונים, שאורכם בין 8 לבין 16 דקות, עלילתיים או אבסטרקטיים: "הקפיצה המטורפת" - מבוסס על שיא גינס לצניחה חופשית בשילוב קטעי צילום אמיתיים, "חומת סין" – מסע מטורף בריקשה המונעת בטילים על גבי החומה הסינית – חוויה, שממש מדמה נסיעה ברכבת הרים, "המרוץ" – תחרות מפתיעה בין חיות היער, המתועדת מנקודת מבטו של אחד המשתתפים המהירים, "סמסקרה" – סרט אומנותי רוחני מהפנט, המראה את מלוא מנעד החוויה הקולנועית החדשה, "דינו ספארי" – סיור ג'יפים מרתק בממלכת פארק היורה מזווית הראייה של הנהג, שהופך למסע הישרדות, "הפיראטים" – הרפתקה באי בודד למציאת האוצר האבוד, ועוד.

לדברי ד"ר אופיר מילר, היזם של הכדור הפורח וגם של האטרקציה החדשה: " מאז שהבאנו לארץ את הכדור הפורח, שממריא לגובה של 120 מטרים, היחיד כיום בעולם עם רצפה (חלקית) שקופה, חיפשנו אטרקציה מרגשת נוספת, שתספק חוויה בלתי נשכחת. הטכנולוגיה של הקולנוע לא דומה לשום דבר אחר שקיים בישראל ומזכירה את החוויה במתקני השעשועים בפארקים הטובים ביותר בעולם.

הבאנו מגוון סרטים לטווח גילאים רחב ככל האפשר, והם נטולי דיבור כמעט לחלוטין, כי הדגש הוא על הטכנולוגיה והחוויה הרב חושית. בהמשך נביא סרטים נוספים, והשאיפה היא לפתוח אטרקציות דומות בכל רחבי הארץ".

באטרקציה 16 מקומות ישיבה והכניסה לפי התור על בסיס מקום פנוי בהתאם להנחיות משרד הבריאות בתקופת הקורונה. בקרוב יתפרסם לוח מופעים באתר.