אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: דוברות ישראל ביתנו

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיש אמש (יום ד') תלונה למועצת העיתונות נגד שני עיתונאים מ"הארץ" ו"דה מרקר" בטענה שניסו להפעיל לחץ פסול על איש עסקים במטרה שימסור מידע מפליל על ליברמן, והציעו בתמורה לגנוז תחקיר על אותו איש עסקים, כך דווח בעיתון "ידיעות אחרונות".

במכתב התלונה כתב ליברמן: "העיתונאים, גור מגידו וחיים לוינסון, הפרו ברגל גסה את הנורמות העיתונאיות הבסיסיות ביותר. מדובר במעשים חמורים ובזויים שקשה להפריז בחומרתם, כאשר מלבד העובדה שמדובר בביצוע עוולות נזיקיות ואף בביצוע עבירות פליליות של סחיטה באיומים ושידול לחתימה על תצהיר שקרי, מדובר גם בהפרה חמורה של סעיפים רבים בתקנון האתיקה המקצועית של העיתונות".

ליברמן סיכם את מכתב התלונה: "בסופו של יום, כאשר האיומים לא הועילו והעיתונאים לא קיבלו את מבוקשם ממר אבו, פירסם העיתונאי שוקי שדה כתבה מכפישה ומלאה שקרים ביום 1.5.2020 אודות מר אבו, וכך מימשו את האיומים החמורים שלהם כלפיו. מדובר בהתנהגות עבריינית של העיתונאים, בניצול חמור מאין כמותו של מעמדם כעיתונאים, ובקיצור - באנשים שאינם ראויים להיקרא עיתונאים".

גור מגידו מסר בתגובה: "הקלטה שנשלחה ל'ידיעות אחרונות' מוכיחה שאבו הוא שהציע מידע מפליל לכאורה אודות ליברמן מרצונו החופשי. בשלב מסוים הציע אבו לבדות עובדות בתצהיר וכפי שידוע ל'ידיעות אחרונות', הצעתו נדחתה במילים 'תצהיר כזה אני לא רוצה'".

מהארץ נמסר: "חבל ששר החוץ והביטחון לשעבר פועל כאחרון אנשי הקש של איש העסקים דן גרטלר, עליו הוטלו סנקציות אמריקאיות בגלל שחיתות והפרת זכויות אדם בקונגו. חבל שח"כ ליברמן מנסה להטיל אימים על עיתונאים מקצועיים שעשו עבודת תחקיר אחראית ויסודית. כשנקבל את התלונה נעיין בה ונגיב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו