אהוד ברק
אהוד ברק צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק תקף הבוקר (חמישי) בראיון לרשת ב' את תפקוד הממשלה מול משבר הקורונה, וטען כי הנזק למדינה אדיר.

"הבהלה מתרגשת עלינו, כמו בגל הראשון – המחיר עצום - מחיר של מלחמה. הנזק לכלכלה אדיר, לא צריכים את תוספת החרדה", ציין ברק.

לדבריו, "יש הגזמה ביחס לגל השני, אין מה לספור את כמות הנשאים. הדבר היחיד שאפשר להתייחס אליו – מספר החולים הקשים".

על סוגיית מימון הוצאותיו המשפטיות של נתניהו אמר ברק, "לא לגיטימי לקבל סיוע. אם הוא היה עושה את הדבר הנכון ומכריז על נבצרות, יכול להיות שהיה יכול לבקש".

"ראש ממשלה לא יכול לקבל שום מתנה, על זה נושא אחד ממשפטיו. אדם שנחשד ששיחדו אותו, עכשיו יקבל ממנו כסף למשפטו? זה הזוי", טען ברק.

בהמשך נשאל ברק על היכרותו עם ג'פרי אפשטין, איש עסקים ומיליארדר יהודי-אמריקאי שהורשע בעבר בעבירות מין, נעצר בשנית אשתקד והתאבד.

ברק התייחס לסדרה הדוקומנטרית ששודרה על מעשיו ואמר, "סדרה מזעזעת ומטלטלת. הייתי באי פעם אחת, כמה שעות, לא ראיתי אף צעירה ביום שהייתי שם. לא רק אני לא הכרתי את הצד האפל שלו. ידעתי שהורשע ששידל לזנות אישה, ארה"ב לא הבחינה ואני לא הבחנתי. הלוואי ולא הייתי מכיר אותו".

"אלן דרשוביץ מנסה לטעון שהאישה משקרת, הוא מביא דוגמאות לאנשים אחרים שהיא משקרת לגביהם. ב-2002 לא הכרתי אותו. העניין לא סתם מועלה, ההתעוררות הזאת מקורה בסביבת בלפור. יש עיסוק שיטתי של נתניהו וסביבתו בהכתמת אנשים שמאתגרים אותו", הוסיף ברק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו