איימן עודה
איימן עודה צילום: David Cohen/Flash90

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, השתתף היום (חמישי) באמצעות שיחת וידאו בתדרוך שערכו ג'יבריל רג'וב, ממנהיגי תנועת פתח', ובכיר חמאס סלאח אל-עארורי בעקבות כוונת ישראל המסתמנת להחיל ריבונות על אזורים ביו"ש.

השתתפותו של עודה בתדרוך עוררה זעם רב במערכת הפוליטית, בעיקר בקרב פוליטיקאים בימין שקראו לפעול נגדו.

מהליכוד נמסר, "שפל נוסף לאיימן עודה שהשתתף היום בכנס עם אנשי חמאס שקראו לרצוח ישראלים. זה האיש שאיתו יאיר לפיד ובוגי יעלון רצו להקים ממשלה. אין גבול לבושה".

ח"כ שרן השכל צייצה, "השותפים של יש עתיד וליברמן להקמת ממשלה הם גם השותפים של פת״ח וחמאס. מי שרצה להקים ממשלה עם השותפים האלה סיכן את בטחון מדינת ישראל, לא פחות".

חברת הכנסת מיכל שיר פנתה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט בדרישה לחקור את עודה בעקבות השתתפותו בכנס.

לדברי ח"כ שיר, "עודה השתתף בכנס משותף לארגוני הטרור פת"ח וחמאס, בו שני הארגונים הודיעו הלכה למעשה על השקת אינתיפאדה נגד מדינת ישראל. השתתפותו של חבר בכנסת ישראל בכנס כזה ללא הבעת התנגדות ברורה לאלימות כמוה כהסתה ממש לטרור. יש לעצור את התופעה הבזויה בה חברים בכנסת ישראל מנצלים את החסינות שלהם כדי לתמוך במאבק מזוין נגד מדינת ישראל".

שיר פנתה בנושא גם לוועדת האתיקה של הכנסת, בראשותה של ח"כ טלי פלוסקוב.

פניה דומה לוועדה שיגר ח"כ שלמה קרעי, שכתב, "ח"כ איימן עודה השתתף לאחרונה בכנס 'זום' של ארגון חמאס ופת"ח ובו בין היתר איומים לפעול באלימות נגד ישראל עקב החלת הריבונות הצפויה ובכלל. מעבר לאיומים באלימות, הרי שעצם השתתפותו של חבר כנסת בישראל בכנס (אפילו אם זה בזום) עם ארגון טרור רצחני הוא דבר שלא ייעשה, זו תמיכה בטרור לכל דבר ועניין ועל ועדת האתיקה להענישו בחומרה יתרה".