איחוד מרגש בבית הנשיא

הקצינה המצטיינת סג"ם בקי ממן פגשה את משפחתה שהגיעה מקנדה, לאחר כשנה שבה לא נפגשו.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י' בתמוז תש"פ

ריבלין: בקי ואביה
ריבלין: בקי ואביה
צילום: מארק ניימן, לע''מ

משפחתה של סג״ם רבקה (בקי) ממן הגיעה במיוחד ארצה מקנדה כדי לחגוג עם בקי את טקס סיום קורס הקצינים אמש (חמישי) בבה״ד 1.

המשפחה אף נחתה כבר לפני כשבועיים על מנת להשלים את תקופת הבידוד הנדרשת על מנת להגיע אל הטקס ולחגוג עם בקי, לאחר כשנה שבה לא נפגשו.

אך ההנחיות המחמירות שנאכפות בבסיסי צה״ל לאור התפשטות מגיפת הקורונה, מנעו ממשפחת ממן להגיע אל הטקס וכמו יתר בני המשפחות של הקצינים החדשים, נאלצה המשפחה לצפות בו ממרחקים.

השבוע הגיעה אל לשכת נשיא המדינה פנייתה של המפקדת של בקי בגדוד קרקל שסיפרה לנשיא על האכזבה ועל המפגש המשפחתי שנדחה. הנשיא ביקש להזמין את בקי ובני משפחתה ללשכתו, שם התאחדה המשפחה הראשונה לאחר כשנה שלא התראו האחד עם השניה.

בטקס, שנערך אתמול בבה"ד 1, חשף הנשיא את דרגותיה של בקי המצטיינת והבטיח לה שאת המפגש המרגש יערכו בבית הנשיא.

הבוקר, יום חמישי, נפגשו לראשונה סג"ם בקי ובני משפחתה הנרגשים באירוח הנשיא. במפגש סיפרו הוריה גידי ומוניקה, עד כמה הם גאים בבתם, "היא לוחמת גדולה כבר מילדות, כאחת משלישייה נולדה קטנה וחלשה במיוחד אבל היא אף פעם לא נתנה לאף אחד להרגיש שהיא לא יכולה, או מצליחה פחות ותמיד עשתה את הטוב ביותר, אנחנו מאוד גאים בה".

אמה של בקי סיפרה בדמעות כי חבל לה שסבה וסבתה ניצולי השואה לא זכו לראות את נכדתם מגשימה חלום: "היא העמוד לפני המחנה עבורנו, אין לי ספק שנבוא ארצה בעקבותיה".

צילום: מארק ניימן, לע''מ

הנשיא ברך את המשפחה על הבת הנהדרת שגידלו ואמר: "אני רואה כמה שהיא לוחמת, חד משמעית. אבל גם לוחמים מתרגשים אחרי חודשים רבים בהם שלא ראו את אבא ואמא, ושנה בה לא פגשו את האחים והאחיות. אנחנו כל כך שמחים שפה המקום בו אתם נפגשים. לא יכולתם להגיע לטקס הסיום אתמול עקב המגבלות אז מבחינתנו זו הוקרה נוספת לחיילת שהיא מהטובות שבלוחמות צה"ל".

בקי עזבה את הוריה, אחותה הגדולה ואחיותיה לשלישייה בטורונטו כדי לשרת בצה״ל כלוחמת בגדוד קרקל ולא פגשה אותם מזה כשנה. לאחר שסיימה את הטירונות וקורס המפקדים שלה בהצטיינות, החליטה לצאת לקורס קצינים ולהיות מפקדת מחלקה בבסיס ההכשרה של גדוד קרקל. אתמול, קיבלה בקי את דרגות הקצונה כחניכה מצטיינת.

בקי חתמה את המפגש בחיוך מבויש והודתה בעברית למפקדותיה שסייעו לה להגיע למעמד הזה ולנשיא על שאירח אותה ואת משפחתה.

צילום: מארק ניימן, לע''מ