בני גנץ מאמץ את הצעת בנט:
"האופרציה חייבת לעבור לפיקוד העורף ולמשרד הביטחון"

שר הביטחון דורש להעביר לידי צה"ל את התחום התפעולי של המלחמה בקורונה, "פיקוד העורף נולד לפעול באירועים כמו זה שאנחנו נמצאים בו".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' בתמוז תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ דרש היום (חמישי) בקבינט הקורונה להעביר את המאבק בנגיף לאחריות צה"ל ופיקוד העורף.

"פיקוד העורף הוא מערכת שנולדה לפעול באירועים כמו זה שאנחנו נמצאים בו. כל עניין האופרציה חייב לעבור לפיקוד העורף ולמשרד הביטחון. אנחנו נדרשים לעבור למודל הפעלה שהחלטות מדיניות מתקבלות בקבינט, משרד הבריאות מגדיר את הרגולציה ומשרד הביטחון הוא הגורם המבצע", אמר גנץ.

נציין כי שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט דרש כבר לפני מספר חודשים להעביר לצה''ל את האחריות על ניהול המאבק בקורונה, אולם ראש הממשלה נתניהו סירב לעשות זאת.

במהלך ישיבת קבינט הקורונה היום הציע גנץ ליצור תו ייחודי לאירועים בשטח פתוח. "התו הסגול לא רלוונטי לאולמות אירועים. אני מציע שנפתח תו לבן שיסדיר אירועים גדולים בחוץ תוך פיקוח הדוק. זו עבודת מטה שאני מציע להתחיל כבר היום", אמר גנץ.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הגיב לבקשת שר הביטחון להעביר לידי צה''ל את האחריות על המאבק בקורונה. "פיקוד העורף וקציני וחיילי צה"ל שותפים יקרים שלנו. אבל כשאני רואה את ההודעות על הצורך בהעברת סמכויות ממשרד הבריאות, בלקסיקון שלי זה לא נקרא להיכנס מתחת לאלונקה. זה נקרא פוליטיקה על חשבון אזרחי ישראל", אמר אדלשטיין.