לטוס בכאילו
לטוס בכאילוצילום: רויטרס

מגיפת הקורונה פגעה קשות גם בעולם התעופה, ומלבד חברות תעופה שפשטו רגל או נקלעו לקשיים כלכליים, רבים מאזרחי העולם מתגעגעים לחוויה של טיסה לחופשה במדינה אחרת.

שלטונות טייוואן מצאו פתרון יצירתי לאלו שמתגעגעים לטיסות, ומציעים להגיע לשדה התעופה, לעבור את כל השלבים הרגילים ובהם הצ'ק אין, הבידוק הביטחוני, ביקורת הדרכונים, ובסופו של דבר לעלות למטוס.

הבעיה היחידה? המטוס לא ימריא לשום מקום אלא ישאר על המסלול בשדה התעופה. תושבי הבירה טאיפיי יכולים להגיע החל מיום חמישי לשדה התעופה סונגשאן בפרברי העיר ולעבור את מסלול הטיסה המדומה, כאשר כבר ביום הראשון זכו 60 בני אדם לחוויה האטלרנטיבית של טיסה, לאחר שנבחרו מתוך רשימה של 7000 בני אדם שנרשמו להצעה הייחודית.

מנהלי שדה התעופה אמרו כי בשבועות הקרובים יציעו עוד "חוויות טיסה" מזויפות לאלו שאינם יכולים לעמוד בגעגוע של ביקור בשדה התעופה ועלייה למטוס.

"אני באמת רוצה לעזוב את הארץ, אבל בגלל המגיפה הרבה טיסות בוטלו", אמר הסיאו צ'ון-וויי, 38, שהביאה את בנה הצעיר איתה לשדה התעופה ויחד עלו למטוס לשום מקום.

עם הגעתם לשדה התעופה קיבלו הנוסעים כרטיסי עלייה למטוס, משם המשיכו לבידוק הביטחוני ולביקורת הדרכונים, לפני שעלו למטוס איירבוס 330A של צ'יינה איירליינס.

למרות שטייוואן מתמודדת בצורה טובה עם מגיפת הקורונה, על פי נתוני הממשלה נרשמה ירידה של 64 אחוזים במספר הטסים במהלך חמשת החודשים הראשונים של השנה הנוכחית.