אבל ביישוב קדומים
בועז אזולאי טבע למוות: "נער מחונן ומבריק"

משפחתו של בועז אזולאי ז''ל שטבע בבור מים החליטה לתרום את קרניות עיניו. "היה העוגן של הבית, בחור מדהים, אהב תורה ואדם''.

עדו בן פורת , י"א בתמוז תש"פ

בועז אזולאי
בועז אזולאי
צילום: באדיבות המשפחה

בועז אזולאי בן ה-15 שטבע למוות אמש (חמישי) בבור מים סמוך לשכונת הר חמד בקדומים, יובא למנוחות בשעה 13:30 בבית העלמין ביישוב.

בועז, תלמיד ישיבת מקור חיים, הוא בנם הבכור של נעמי ועידו אזולאי. הוריו של הנער החליטו לתרום את קרניות עיניו. "זה מה שבועז היה רוצה שנעשה", אמרו.

המשפחה מספרת כי ''בועז היה העוגן של הבית, בחור מדהים, אהב תורה ואדם, היה כריזמתי בשכבה ופעיל מאוד בבני עקיבא. נער מחונן ומבריק''.

ראש המועצה המקומית קדומים חננאל דורני ספד לבועז, "זהו יום קשה מאוד למשפחת קדומים. אסון נורא פקד אותנו. בשם המועצה ובשמי, אני שולח תנחומים למשפחת אזולאי היקרה, אשר שכלה אמש את בנה בועז ז''ל, עלם חמודות, בחור משכמו ומעלה ואהוב על הכל.

''היום כולנו יחד איתם באבלם הכבד על האסון הנורא. אני שולח ברכת רפואה שלמה לשני הנערים הפצועים, ליבנו איתם. ברכת שבת שלום לכל עם ישראל", הוסיף דורני.

בועז ז''ל חולץ על ידי צוותי הצלה ומתנדבי יחידות החילוץ. צוותי רפואה שהמתינו מחוץ לבור נאלצו לקבוע את מותו.

בועז יצא לטייל עם שני חבריו, לביא שפייזמן ושי מרדכי. השלושה נכנסו אל הבור ונקלעו למצוקה. לביא ושי יצאו מהבור בכוחות עצמם ובסיוע כוחות חילוץ שהגיעו למקום. שני הנערים טופלו על ידי צוותי מד''א וכוח רפואה של צה''ל, ופונו לבית החולים מאיר. אחד במצב בינוני וסובל מפגיעת קור, והשני במצב קל.

פראמדיקית מד"א קארין מושקוביץ' סיפרה ''כשהגענו למקום חילצו אלינו שני נערים כבני 15, הם היו בהכרה, אחד מהם סבל מהיפוטרמיה ומצבו בינוני והשני במצב קל. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים שכלל חימום חום הגוף וטיפול תרופתי ופינינו אותם בדחיפות להמשך טיפול בבית החולים. הם סיפרו לנו שהם שהו במים זמן ממושך".