אירופה מאשרת תרופה לקורונה

לראשונה: האיחוד האירופי אישר שימוש בתרופה רמדסיביר לטיפול במקרים קשים של קורונה, ימים אחרי שארה"ב רכשה את המלאי העולמי לתרופה.

תגיות: אירופה
ניסן צור - ערוץ 7 , י"ב בתמוז תש"פ

אירופה מאשרת תרופה לקורונה-ערוץ 7
קורונה - מגיפה עולמית
צילום: ISTOCK

הנציבות האירופית אישרה לראשונה שימוש בתרופה למקרים קשים של קורונה. ראשי הנציבות הודיעו כי הם מאשרים את השימוש בתרופה האנטי-ויראלית רמדסיביר לטיפול בחולי קורונה במצב קשה.

זוהי התרופה הראשונה המאושרת לשימוש באופן רשמי באיחוד האירופי לטיפול במגיפת הקורונה, והאישור מגיע לאחר שסוכנות התרופות האירופית (EMA) המליצה בשבוע שעבר על אישור התרופה לטיפול בחולים הזקוקים לחמצן.

נציבת הבריאות של האיחוד האירופי, סטלה קיריאקידס, הודיעה על ההחלטה לאשר את השימוש ברמדסיביר לחולי קורונה במצב קשה, והוסיפה כי: "לא נשאיר אבן לא הפוכה במאמצים שלנו להבטיח טיפולים יעילים או חיסון נגד נגיף הקורונה".

ההודעה של האיחוד האירופי מגיעה ימים ספורים לאחר שארה"ב הודיעה כי רכשה את המלאי העולמי של התרופה. על פי הודעת ארה"ב הממשל רכש 500 אלף יחידות של רמדסיביר, השווה למאה אחוזים מכושר הייצור של יצרנית התרופה, חברת גלעד, ו-90 אחוזים מכושר הייצור של החברה לחודשים אוגוסט וספטמבר. דובר הנציבות האירופית מסר כי האיחוד האירופי ינסה כעת לחתום על הסכם עם יצרנית התרופה על ייצור מוגבר עבור מדינות אירופה בלבד.

"הנציבה קיריאקידס ניהלה דיונים מרובים עם היצרן, חברת גלעד, כולל על כושר הייצור שלהם. הנציבות נמצאת כעת במשא ומתן עם גלעד על מנת לשמור על כמויות של התרופה רמדסיביר למדינות אירופה", אמר דובר הנציבות האירופית.

עם זאת, ד"ר אנדרו היל, עמית מחקר באוניברסיטת ליברפול, פסימי באשר לסיכויים של התרופה להגיע למדינות אירופה. "לארה"ב יש גישה למרבית אספקת התרופה רמדסיביר, כך שאין שום דבר שנותר עבור אירופה", אמר ד"ר היל ל"אינדפנדנט"הבריטי".