מחדל נוסף של משרד הבריאות

הודעה של משרד הבריאות לפיה מנהל מכבי ת"א ו-3 שחקנים שהו בסמוך לחולה קורונה מאומת על פי איכון הטלפונים, הביא לבידודם. האמנם?!

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ב בתמוז תש"פ

בדיקת קורונה
בדיקת קורונה
צילום: istock

האם גם שיטת איכון הטלפונים אינה מדוייקת? אמש, קיבלה מכבי ת"א הנחיה לפיה על מנהל הקבוצה, יואב זיו ושלושה שחקנים נוספים - איתן טיבי, אייל גולסה ואבי ריקן, להיכנס לבידוד עד ל-11 ביולי לאחר ששהו בקרבת חולה קורונה מאומת לפני משחק הדרבי התל אביבי שהתקיים ב-27 ביוני.

על פי הבדיקה האפידימיולוגית שפורסמה, הארבעה שהו בקרבת חולה קורונה מאומת בתאריך ה-27 ביוני בין השעות 18:00 ל-19:00 ועל כן עליהם להיכנס מיידית לבידוד, כשאלה זוהו כמי ששהו באותו המקום בעזרת איכון הטלפונים הניידים שלהם.

עם זאת, מסתבר כי הארבעה שהו באותו הזמן במלון יחד עם כל שחקני הקבוצה והצוות המקצועי כשהתארגנו ליציאה לקראת משחק הדרבי מול היריבה העירונית האדומה. בבדיקה שעשו במכבי עם המון בו שהו, אף עובד במלון לא התבקש להיכנס לבידוד וכן אף אחד משחקני ואנשי המועדון לא התבקש, דבר שעורר תהייה גדולה באשר למהימנות שיטת האיכון הסלולרית.

במכבי ביקשו הבהרות ותשובות מרשויות המדינה ומשרד הבריאות, זאת כדי שההכנה למשחק הערב מול מכבי חיפה לא תיפגע, אך במשרד הבריאות אמרו כי מערכת האיכון של הערעורים קרסה ואין מי שיבדוק או יאשר את מיקומו המדוייק של חולה הקורונה.

במכבי חיכו עד לרגע האחרון, אך כאשר במנהלת הליגות אמרו כי המשחק לא ידחה ויצטרך להתקיים במועדו המקורי, החליטו בינתיים לנסוע בלעדי המנהל ושלושת השחקנים למשחק מול חיפה.

אחרי שבדיקות הקורונה התגלו מספר פעמים כלא מיהמנות במאת האחוזים, גם שיטת האיכון מסתברת ככזו שאי אפשר לבנות עליה כמי שתעזור למגר את הנגיף המבהיל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il